Píseň ledu a ohně - výhodný balíček

Ve světě, kde léto může trvat desítky let a zima celý život, vzrůstá nepokoj. Železný trůn Západozemí přitahuje bezpočet mocných, leč jeho jako břitva ostré hrany mohou být i smrtelnou pastí. A na severu, tam za ochrannou Zdí, se mezitím houfují nadpřirozené síly temnoty…

Píseň ledu a ohně
I. Hra o trůny
II. Střet králů
III. Bouře mečů
IV. Hostina pro vrány
V. Tanec s draky

Epická sága ze světa temného středověku protkaného spletitou sítí intrik a zastíněného rostoucí hrozbou ze severu, byla do dnešních dnů ověnčená řadou ocenění (Hugo Award, World Fantasy Award, Locus Poll Award) a stala se předlohou populární seriálové řady HBO s názvem Hra o trůny. Z plánované sedmidílné ságy dosud vyšlo pět svazků (Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky). Audioknižní verze tedy obsahuje v tuto chvíli celý komplet o celkové délce úctyhodných 268 hodin poslechu.

V souborné verzi nyní se slevou 20 %, pro registrované se slevou 33 %.

George R. R. Martin (1948)

Narodil se v Bayonne v New Jersey jako syn dělníka v docích. Atmosféra přístavu, kde se mísily vůně dálek, spolu s jeho bujnou fantazií vedly k tomu, že již v dětském věku začal psát smyšlené příběhy a prodávat je za drobné mince dětem ze sousedství. Později vystudoval žurnalistiku na Severozápadní univerzitě v Illinois (1971) a nastoupil dráhu profesionálního spisovatele.

Hned první Martinův román Soumrak na Worlornu si vysloužil pochvalné kritiky za propracovaný portrét mimozemské kultury žijící v příšeří bludné planety. Následovala pestrá paleta povídek žánru science fiction, hororu i fantasy. Od roku 1983 spolupracoval s televizí a podepsal se jako scénárista pod několik seriálových řad, v čele s novou Zónou soumraku a dramatickou fantasy Kráska a zvíře. Koordinoval také populární knižní sérii Wild Cards  ze sdíleného světa postiženého mimozemským virem a řadu povídkových antologií.
 
Konečným triumfem se pro George R. R. Martina stala jeho románová fantasy série Píseň ledu a ohně, jejíž první svazek Hra o trůny spatřil světlo světa v roce 1996. Epická sága ze světa temného středověku protkaného spletitou sítí intrik a zastíněného rostoucí hrozbou ze severu, byla do dnešních dnů ověnčená řadou ocenění (Hugo Award, World Fantasy Award, Locus Poll Award) a stala se předlohou populární seriálové řady HBO. Z plánované sedmidílné ságy dosud vyšlo pět svazků (Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečůHostina pro vrány a Tanec s draky).

 

František Dočkal (1947)

Rodák ze Staré Boleslavi působil jedenadvacet let jako hlasatel a moderátor Československého a Českého rozhlasu v Praze. První krůčky k herectví udělal pod vedením profesorek Jiřiny Stránské a Evženie Podhorské, posléze se jeho doménou stalo mluvené slovo. Jako recitátor barokní a renesanční poezie byl členem souboru Musica Aulica. Je také vyhledávaným komentátorem dokumentárních filmů a motoristickým redaktorem (Ústřední automotoklub, Rádio Alfa, Rádio Impuls). Audioknihy už mnoho let pravidelně nahrává ve Studiu zvukové knihy v Praze. Pro Tympanum načetl tituly Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky.

 

Nezkrácená verze | 22 mp3 CD | 268 hod.


Nahrávka vznikla podle knih George R. R. Martina Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky, vydaných nakladatelstvím Talpress v letech 2011 - 2012. Copyright © George R. R. Martin, 1996 (Hra o trůny), 1999 (Střet králů), 2000 (Bouře mečů), 2005 (Hostina pro vrány) a 2011 (Tanec s draky). Z anglických originálů Song of Ice and Fire: Game of Thrones, Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast for Crows, A Dance with Dragons přeložila Hana Březáková. Translation © Hana Březáková, 2011 (Hra o trůny), 2011 (Střet králů), 2011 (Bouře mečů), 2006 (Hostina pro vrány), 2012 (Tanec s draky). Nahrávky vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v letech 2015 - 2016. Foto autora David Shankbone. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v květnu 2016.

Obsažené tituly