Pět amerických prezidentů,česká babička a já

Autor: Eliška Hašková Coolidge
Čte: Jitka Smutná
Stopáž: 1 mp3CD
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: duben 2018

Pět amerických prezidentů,česká babička a já

Vzpomínky Eliška Haškové Coolidge, významné Češky, která se dokázala prosadit jak ve vrcholném politickém prostředí vUSA, tak po revoluci vbývalé vlasti. Líčí vnich idylické dětství vpředválečném Československu, drama při poúnorové emigraci, studijní léta a práci vamerické administrativě od 60. do 80. let, a nevyhýbá se ani soukromí. Popisuje i radosti i těžkosti, které její rodina prožila vdevadesátých letech, a především všechny své aktivity, jejichž prostřednictvím se rozhodla zúročit své zkušenosti a znalosti zvrcholné americké společnosti včeském prostředí a předat nám hodnoty, které pro ni samotnou byly celý život podstatné.

 

Eliška Hašková Coolidge (1941)

Narodila se v Praze ve významné české bankovní rodině. Po komunistickém převratu byla srodinou nucena emigrovat. Od roku 1950 žila ve Spojených státech, kde vystudovala diplomacii a pracovala vBílém domě pro pět prezidentů USA, provdala se zavýznačného bankéře a vychovala dceru. Po roce 1989 se natrvalo vrátila do vlasti, kde odté doby prostřednictvím své agentury Coolidge Consulting Services napomáhá společenským i podnikatelským kontaktům mezi Českou republikou a USA. Intenzivně sevěnuje zejména umění a managementu společenského chování a diplomatického a byznysového protokolu.

 

Jitka Smutná (1952)

Po studiích působila ve Východočeském divadle v  Pardubicícha veStátním divadlev Ostravě.  Zde strávila profesně plodných 14 let, během kterých spolupracovala mj. jako folková zpěvačka s Jarkem Nohavicou. V roce 1990 se vrátila zpět do Prahy, kde byla do roku 2006 členkou činohry Národního divadla, odkud přešla v témže roce do souboru Městských divadel pražských. Dnes hostuje na jevištích celé řady pražských scén a patří k úspěšným filmovým, dabingovým, televizním i rozhlasovým herečkám. Vyučuje herectví na pražské Vyšší odborné škole herecké.

 

Autobiografie | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD

Nahrávka vznikla podle knihy Pět amerických prezidentů, česká babička a já vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2016.  ©  Eliška Hašková Coolidge, 2016. ČteJitkaSmutná. Hudba Jan Šikl.Režie, zvuk, střih a mastering Pavel Štěpánek. Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum audioknihy. Cover Photo © Jadran Šetlík, 2016. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Foto intepretky © Lenka Hatašová. Vydala Mladáfronta a. s., v dubnu 2018.

Související tituly