Vražda Rogera Ackroyda

Autor: Agatha Christie
Čte: Ladislav Lakomý
Režie: Michal Bureš
Stopáž: 8h 40min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 22.10.2009

Vražda Rogera Ackroyda

Hercule Poirot - vášnivý pěstitel dýní řeší vraždu se svou typickou rozvahou a důvtipem.

Chudák pan Ackroyd. Byl duší poklidného King´s Abbot. Našli jej sedět v křesle s tuniskou dýkou v zádech. Vražda tohoto přívětivého pána otřásla celým městečkem. Vyšetřování se rozbíhá a s ním i vzrušující četba detektivky, kterou si Agatha Christie získala skutečnou popularitu a ve které jednoznačně prokázala své schopnosti zaujmout čtenáře a udržet ho v neustálém napětí. Ani v této knize nechybí inteligentní a ješitný mužíček, soukromý detektiv na odpočinku - Hercule Poirot.

Agatha Christie (1890 – 1976) královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes 80 románů a divadelních her. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercule Poirot. Většina spisovatelčina díla byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-Expressu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

Ladislav Lakomý (1931) herec a divadelní pedagog, jenž svůj profesionální herecký život zasvětil Brnu. Po studiích na JAMU získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků a od roku 1965 až doposud působí jakožto člen činohry Národního divadla v Brně. Je vynikající recitátor, dabér (daboval např. Alaina Delona) a rozhlasový herec.

Nahrávka vznikla podle knihy Agathy Christie – Vražda Rogera Ackroyda vydané v roce 2001 Knižním klubem / z anglického originálu Appointment with Death přeložila Eva Outratová / hudba Markéta Mazourová / zvuk, střih a mastering Zdeněk Slavotínek / nahrálo vydavatelství TYMPANUM ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc ve studiu a režii 2 Českého rozhlasu Olomouc v srpnu 2009

Související tituly