Adresát neznámý - ROZEBRÁNO

Autor: Kressmann Taylor
Čte: Marek Eben, Ivan Trojan
Režie: Jan Jiráň
Stopáž: 1CD / 56 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 5.11.2009

Adresát neznámý - ROZEBRÁNO

Autorka ve své próze otevírá působivý a šokující příběh. Ač je neobyčejně dramatický, před čtenářem se vynořuje nepřímo - prostřednictvím dopisů, které si vyměňují dva přátelé. Dopis po dopise sledujeme přerod jednoho z hrdinů, obchodníka s uměním a liberála amerického typu, v nadšeného nacistu. Silný námět, neobvyklá forma a dokonalá pointa. Již první uveřejnění v americkém časopise Story v září 1938 vyvolalo menší senzaci. Dnes se toto drobné dílko ve světě dožívá zasloužené renesance a nového úspěchu. Bestseller v nejlepším slova smyslu přeložený do šestnácti jazyků. Příběh byl v roce 1944 zfilmován, scénář napsala sama autorka a film získal Oscara.

Kathrine Kressmann Taylor (1903-1996) | Je autorkou tří knih a řady kratších próz, z nichž jedna byla zahrnuta v roce 1956 do výboru nejlepších amerických povídek. Celkem devatenáct let učila v kurzech tvůrčího psaní a publicistiky na Gettysburg College v Pennsylvánii, kde se jako první žena stala řádnou profesorkou.

Marek Eben (1957) | herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry vystupuje ve skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, provází filmovým festivalem v Karlových Varech nebo televizním pořadem Na plovárně.

Ivan Trojan (1964) | jeden z nejlepších českých herců současnosti. Je členem Dejvického divadla kde za roli Oblomova získal v roce 1999 cenu Thálie. Hrál v řadě úspěšných filmů jako např. Samotáři, Želary, Příběhy obyčejného šílenství. V roce 2008 byl oceněn Českým lvem za hlavní roli ve filmu Václav.

Nahrávka vznikla podle knihy Kressmann Taylor - Adresát neznámý vydané nakladatelstvím Academia v roce 2003 / z anglického originálu Address unknown, vydaného v roce 2001 nakladatelstvím Washington Square Press, přeložila Dagmar Steinová / zvuk, střih a mastering Martin Dušek / ilustrace na obálce René Magritte, Infinite Gratitude, 1963 © ADAGP, Paris 2009 / nahrálo Tympanum v Praze v červnu 2009 ve studiu Svengali / partnery nahrávky jsou společnosti Meibes s.r.o., IMG a.s. a Aletheia s.r.o.

Související tituly