Taťjana Medvecká

Divadelní, filmová a televizní herečka, členka činohry Národního divadla. Držitelka Ceny Františka Filipovského za své výkony v dabingu a dosud dvojnásobná nositelka ceny Thalie. Známé jsou také její televizní a filmové role, např. ve filmu Marečku, podejte mi pero. Svým hlasem provádí posluchače audioknih vydavatelství Tympanum Čárový kód a Vyvrcholení.

Táňa Medvecká (1953)

Absolvovala pražskou DAMU, hned po skončení studia se stala členkou činohry Národního divadla, kde působí dodnes. Zahrála si zde zatím ve více než osmdesáti premiérách. Za své mimořádné herecké výkony dvakrát získala cenu Thalie, vyhrála v rozhlasové anketě Neviditelný herec a za svou práci v dabingu obdržela Cenu Františka Filipovského. Často se objevuje v televizi i filmu, hrála mj. ve slavném českém filmu Marečku, podejte mi pero nebo nedávno např. v pohádce Nejkrásnější hádanka. Hostuje i mimo ND a v soušasné době ji můžeme vídat například v poetické komedii a monodramatu Poprvé vdaná. Ve vydavatelství Tympanum se podílela na audionahrávce Vyvrcholení z cyklu Milostné rošády spisovatele Roalda Dahla a souboru tří povídek Čárový kód.

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Hercule Poirot - Druhý gong

Agatha Christie: Hercule Poirot - Druhý gong

Jedna ze čtyř povídek Agathy Christie s Hercule Poirotem v hlavní roli, která vyšla v souboru s názvem Muž v mlze a kterou přeložil Jan Zábrana. Pokračování naší edice s názvem Voilà - Hercule Poirot.

Hercule Poirot byl povolán na jedno z nejstarších šlechtických sídel na anglickém venkově milionářem Hubertem Lytchamem Rochem, aby vyšetřil podezření ze zpronevěry. Pán domu Roche je posledním dědicem rodu a jeho rozmary jsou často nesnesitelné: absolutní ticho při poslechu hudby a večeře ohlašovaná na minutu přesně gongem. Proto je záhadou, když se večeře podává se zpožděním a s jiným ohlášením, než je obvyklé. Povídka nabízí rychlý spád, akci a tradiční vypravěčskou brilanci. Jedná se o pokračování naší edice s názvem Voilà - Hercule Poirot. 

Více informací

Čárový kód

Krisztina Tóth: Čárový kód

Prozaická prvotina jedné z nejrespektovanějších současných maďarských autorek Krisztiny Tóth.

Audiokniha obsahuje výběr tří povídek, v jejichž podtitulu se vždy vyskytuje výraz čára nebo linie. Prózy se odehrávají v období od osmdesátých let do současnosti, ústřední postavou každé z nich je dívka či žena přibližně autorčina věku. Každá povídka má dvě prolínající se významové roviny – intimní sféru a transformující se společenské prostředí, obraz „obyčejného“ života v Maďarsku před změnou režimu a v době závratných společenských změn po pádu komunismu.

Více informací

Milostné rošády - Vyvrcholení ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Vyvrcholení ROZEBRÁNO

Anna ztratila milovaného manžela. Když se na služební cestě setká se svou láskou ze střední školy, neodolá a odejdou spolu do jejího pokoje…

Více informací