Jan Kolařík

Poslední aktualizace: 20.4.2017 08:44


Spolupráce na titulech

Hastrman

Miloš Urban: Hastrman

Příběh  člověka  ve  zvířeti  a  zvířete  v  člověku

Držitel  ocenění  Magnesia  Litera  2001 

Předloha  oceňovaného  filmu  Jiřího  Havelky

Rozkročen  mezi  dvě  staletí,  několik  pohádek  a  desítky  mýtů  vypráví  Hastrman  příběh  zvířete  s lidskými  vášněmi,  divoké  krajiny  a  člověka,  křehkého  ve  své  špatnosti.  V  první  části  přijíždí  do Staré  Vsi  její  pán,  volnomyšlenkářský  šlechtic  a  podivínský  diplomat,  který  se  dlouhá  léta zdržoval  v  cizině  a  pak  se  rozhodl  pro  klidný  život  ve  staré  vlasti.  Nepočítal  však  s  tím,  že  v nepatrné  vesnici  objeví  celý  nový  svět.  Druhá  část  vyprávění  vrhá  hrdinu  do  dnešní  doby  se všemi  jejími  zlořády  a  nečistotami.  Jak  vydobýt  zpět  to,  oč  moderní  svět  připravil  člověka? Novodobá  utopie,  dílo  pozdního  romantismu,  ale  také  pronikavý,  velkoryse  vyprávěný  příběh  o lásce,  oběti  a  krvácející  přírodě. 

 

Více informací

Pusinka

Sophie Hannah: Pusinka

Je to noční můra každé matky...

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě...

 

Více informací

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Alan a Barbara Peasovi: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Muži a ženy jsou odlišné bytosti.

Že je to v dnešní době odvážné tvrzení? Ti, kteří se vzpírají myšlence, že biologické danosti ovlivňují naše chování, tak často činí s nejlepšími úmysly, neboť chtějí oponovat sexistickým názorům. Zaměňují však pojmy rovnost a stejnost, označující zcela odlišné skutečnosti. V této audioknize se dozvíte o vědeckých poznatcích, které potvrzují, že muži a ženy jsou fyzicky i mentálně hluboce rozdílní. Pomůže vám k tomu, abyste vedli šťastnější, zdravější a harmoničtější život.

 

Více informací

Dívka, která si říkala Tuesday

Stephen Williams: Dívka, která si říkala Tuesday

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.

 

Více informací