Petr Mančal | Tvůrce | Tympanum


Petr Mančal

Režisér Českého rozhlasu a občasný filmový a divadelní herec, absolvent divadelní režie na DAMU v Praze. Pro Tympanum režíroval audioknihy Alenka v kraji divů, Potichu, Stařec a moře, Cesta a Nebe pod Berlínem.

Petr Mančal (1973)

Po maturitě na sportovním gymnasiu studoval Petr Mančal na Právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. V té době založil s Prokopem Havlem divadelní sdružení Měsíčko Sluncís, kde společně realizovali své převážně dadaistické divadelní skeče. Po roce odešel z Právnické fakulty, byl přijat na divadelní režii – dramaturgii na Akademii múzických umění. Studium ukončil v roce 2002, absolvoval roční stáž na krakovské divadelní škole PWST u světoznámého režiséra Krystiana Lupy a půlroční studijní pobyt v Londýně. Inscenoval řadu činoherních režií v Národním moravskoslezském divadle a Divadle Petra Bezruče v Ostravě (Václav Havel – Motýl na anténě, Slawomir Mrożek – Kouzelná noc, Pedro Calderón de la Barca – Život je sen, Viliam Klimáček – Mária Sabina), divadle F. X. Šaldy v Liberci (Roman Sikora – Smetení Antigony), Západočeském divadle v Chebu (Josef Topol – Slavík k večeři), Divadle Na Zábradlí (Ingmar Villquist – Helverova noc), Divadle Na Prádle (Steven Rathman – Satanovo requiem) a Malém vinohradském divadle v Praze (Petr Mančal – Svět naruby). Herecky účinkoval v několika divadelních, rozhlasových a filmových rolích. V současné době je na doktorském studiu na divadelní fakultě AMU a pracuje jako slovesný režisér Českého rozhlasu.

 

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Dědečku, už chodím do školy

Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Dědečku, už chodím do školy

Autorské čtení!
Dědečku, už chodím do školy je dalším pokračováním oblíbené série audioknih Dědečku, vyprávěj
a Dědečku, ještě vyprávěj.

Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Viktorka už je ovšem školačka, chodí do první třídy, a proto si přináší spoustu nových podnětů a otázek ze školního prostředí. Audiokniha pomůže rodičům v touze rozvíjet dobré vlastnosti jejich dětí, vštěpovat jim mravní hodnoty současného světa, pěstovat v nich silnou vůli, vytvářet správné návyky chování mezi lidmi a v různých situacích, které Viktorku potkávají.

 

Více informací

Dědečku, ještě vyprávěj - ROZEBRÁNO

Ladislav Špaček: Dědečku, ještě vyprávěj - ROZEBRÁNO

Autorské čtení!

Volné pokračování úspěšné audioknihy pro děti Dědečku, vyprávěj.
Malá Viktorka naslouchá pohádkám a příběhům, které ji učí základům etikety a pomáhají jí utvářet si pohled na svět kolem sebe. S dědečkem prožívá různé příhody společné dětem jejího věku a učí se, jak se zachovat v různých situacích, které život přináší.

 

Více informací

Dědečku, vyprávěj

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj

Právě dotuskujeme. Všechny objednávky obsahující tento titul budou expedovány od 10. listopadu 2017.

Autorské čtení!

Slušné chování je to nejcennejší, co mohou rodiče dát svým dětem. Naučit je zdravit, vhodně se oblékat, chovat se zdvořile na ulici, na návštěvě, v restauraci, vypěstovat v dětech správné návyky, jak držet příbor, sklenici, jak sedět u stolu — to jsou hodnoty, které je budou provázet celý život a do značné míry budou rozhodovat o tom, zda budou jednou děti úspěšné v profesi i v osobním životě. Stejnou příležitost ovlivnit budoucí život dětí mají i prarodiče a učitelky mateřských škol.

 

Více informací

Malá kniha etikety pro celou rodinu

Ladislav Špaček: Malá kniha etikety pro celou rodinu

Autorské čtení!

S většinou společenských situací se poprvé setkáváme v rodině – své děti učíme správnému stolování, většinou jdou s námi poprvé na návštěvu, do divadla nebo na koncert a účastní se rodinných oslav, narozenin nebo svatby. Mezi lidmi, které známe a kteří nám jsou blízcí, se můžeme učit my i naše děti společenskému chování bez zbytečné nervozity. V audioknize Ladislava Špačka najdete všechny důležité události, s nimiž se v rodině můžete setkat.

Od téhož autora je u nás k dostání i příručka Malá kniha etikety pro manažery či vzpomínky na prvního prezidenta ČR Deset let s Václavem Havlem.

 

Více informací

Malá kniha etikety pro manažery

Ladislav Špaček: Malá kniha etikety pro manažery

Autorské čtení!

Ladislav Špaček je největší kapacitou v oboru. Po úspěšném přijetí Velké knihy etikety dopracoval nyní autor materiál, který specificky pokrývá potřeby jednotlivých cílových skupin.  Manažeři vědí, že předpokladem profesního úspěchu jsou nejen znalosti a zkušenosti v daném oboru, ale také umění zvládat společenské situace. Právě pro ně je určen další díl řady „Malá kniha etikety“. Nabídne jim podrobná pravidla vhodného oblečení a chování pro pracovní a společenské příležitosti, vysvětlí, jak správně psát a číst pozvánky, čím se řídíme při oslovování druhých nebo jak správně předávat vizitky. Určitě využijí i pravidla etikety pro nové způsoby komunikace – e-maily nebo mobilní telefony a rady, jak se chovat na jachtě, na dostizích nebo na golfu.

Dále lze v našem e-shopu zakoupit příručku Malá kniha etikety pro celou rodinu či vzpomínky na prvního prezidenta ČR Deset let s Václavem Havlem.

 

Více informací

Deset let s Václavem Havlem

Ladislav Špaček: Deset let s Václavem Havlem

Autorské čtení!

Kniha přináší unikátní svědectví Ladislava Špačka o tom, jak se s Václavem Havlem seznámil, o začátcích spolupráce v komůrce Havlova bytu u Vltavy, až po triumfální zahraniční cesty plné úsměvných i dobrodružných příhod.

Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem více než deset let, a tak má čtenář nad stránkami této knihy možnost vytvořit si představu, jaký skutečně byl Václav Havel jako člověk i státník, jaký byl v soukromí, jak snášel úskalí prezidentské funkce, jaké byly jeho politické vize i každodenní starosti. Špaček nepíše systematické paměti, ale nabízí střípky vzpomínek od počátků spolupráce s prezidentem v roce 1992, přes rozdělení československého státu, následují první léta ve funkci českého prezidenta, vzápětí dramatické kapitoly o nemocích, které Václava Havla v prezidentské funkci postihly. Poznáme blíže obě Havlovy manželky, jeho přátele, dozvíme se, kde trávil svůj čas Václav Havel nejraději a čím přispěl k rozvoji Pražského hradu. Mnoho prostoru dostávají v knize i zážitky z cest s prezidentem — celkem uletěli za těch deset let vzdálenost ze Země na Měsíc a zpátky, navštívili více než šedesát zemí světa. Ladislav Špaček má tedy co vyprávět, a činí to, jak jinak, vkusně, s nadhledem a humorem.

Vyzkoušejte také autorovy příručky společenského chování: Malou knihu etikety pro celou rodinu a Malou knihu etikety pro manažery.

 

Více informací

Nebe pod Berlínem

Jaroslav Rudiš: Nebe pod Berlínem

Autorké čtení

Nebe pod Berlínem – kniha pro živé i mrtvé. Rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu a našel svou dívku… Autor s téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kultovní románový debut napsaný ve strhujícím tempu provází originální skladby punkové skupiny U-Bahn. Vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Labyrint.

Z autorovy tvorby vydalo Tympanum také román Potichu.

 

Více informací

Cesta

Cormac McCarthy: Cesta

Za tento román obdržel Cormac McCarthy v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano?

Více informací

Stařec a moře

Ernest Hemingway: Stařec a moře

Nejslavnější dílo Ernesta Hemingwaye, novela, za kterou obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu za literaturu. Příběh se odehrává v malé kubánské vesnici poblíž Havany, odkud starý rybář Santiago vyjíždí sám na lov. Po dlouhé neúspěšné době uloví největší rybu svého života, se kterou svede strhující, i když ve výsledku tragický boj. Alegorický příběh o nezlomnosti lidské vůle, o neporazitelnosti lidského snažení, o vztahu člověka k přírodě a jiným tvorům. Kniha se stala symbolem odvahy a lásky k moři.

 

Více informací

Potichu

Jaroslav Rudiš: Potichu

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

Od téhož autora vydavateltví Tympanum nabízí také rockové příběhy z berlínského metra Nebe pod Berlínem.

Více informací

Alenka v kraji divů

Lewis Carroll: Alenka v kraji divů

Malá Alenka si žije docela obyčejným životem, až do chvíle, kdy potká Bílého Králíka a hupne za ním do králičí díry. Od tohoto okamžiku se její život promění v neuvěřitelné dobrodružství. Na své cestě potká ty nejpodivnější a nejúžasnější postavičky, které si kdo umí představit. Brzy zjistí, že v kraji divů není nikdo ani nic obyčejné a už vůbec ne Kloboučník, Zajíc Březňák, Kočka Šklíba, Vévodkyně, Houseňák nebo Paželv.

Více informací