Martha Issová

Televizní, filmová i divadelní herečka pochází z umělecké rodiny (otec režisér, matka herečka, sestřenice – Klára Issová – herečka, bratranec – Salim Issa - fotograf). Studovala herectví, dva roky také jazzový zpěv. Kromě televizních rolí ji můžeme nejčastěji vidět na prknech Dejvického divadla. Pro vydavatelství Tympanum načetla sbírku povídek polské spisovatelky Olgy Tokarczukové Skříň.

Martha Issová (1981)

Studovala hereckou konzervatoř a i když ji nedokončila, patří k největším talentům současného českého divadla i filmu. Je dcerou herečky Lenky Termerové a režiséra syrského původu Morice Issy. Působila v divadle Na Fidlovačce, v Divadle v Řeznické, Černá labuť a nyní je ve stálém angažmá Dejvického Divadla, kde hraje například v inscenacích „Spřízněni volbou“ nebo „Černá díra“. Televizním divákům je také známá díky roli ve filmu Alice Nellis Tajnosti nebo ve filmu Michaely Pavlátové Děti noci, za který získala cenu na MFF Karlovy Vary. Velkou roli měla v seriálu Karla Smyczka Dobrá čtvrť a v současné době začíná také objevovat krásu a taje rozhlasové práce.

Poslední aktualizace: 29.11.2009 18:09


Spolupráce na titulech

Tracyho Tygr

William Saroyan: Tracyho Tygr

Velký příběh o lásce, o fantazii a odvaze. Příběh o tygrovi, o Thomasu Tracym a Lauře Luthyové. Co kdybychom každý měli svého tygra, který by nám ukazoval cestu k našim největším snům?

Nové vydání americké kultovní novely s mimořádným hereckým obsazením znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje ke své proměně v muže.

Nahrávka obsahuje bonus v podobě doslovu profesora Martina Hilského a vychází s původní ilustrací Jiřího Šalamouna.

Více informací

Skříň

Olga Tokarczuková: Skříň

Krajina zneklidňující fantazie nejčtenější polské autorky – Olgy Tokarczukové.

Vyprávění plné magie a poezie nás přenáší do nezvyklých světů, kde fantazie sousedí s mýty a předměty mají vlastní život. Soubor tří povídek, které u nás vycházejí poprvé a pouze v podobě audioknihy. Nahrávka obsahuje povídky Skříň, Deus ex a Čísla.

Více informací