Aktuality

BOTAFOGO - Čekání na Kojota

BOTAFOGO - Čekání na Kojota

Právě vyšlo 07/02/2010

 

Vydavatelství Tympanum se do povědomí českých posluchačů zapsalo především produkcí audioknih; největšímu úspěchu se dosud těší audioknihy Kouzelný kalendář a Muž, který sázel stromy. Stejně jako ony, i novinku Čekání na Kojota si pod svá ochranná režijní křídla vzal Jan Jiráň. V této nahrávce také navíc vystupuje jako autor všech písní a většiny textů.

Nové CD Čekání na Kojota, ve které mluvený příběh přijde na řadu až po třinácti písních v rytmu pohodové bossa novy, je tedy pro toto vydavatelství spíše raritou. Povídka Thomase Kinga O Kojotovi, jak šla na západ, je do křehkých chytlavých melodií vrostlá tak samozřejmě a nenásilně, že lze jen těžko říct, zda jde o hudební CD s povídkovým bonusem, nebo o povídku z obou stran ohraničenou hudbou skupiny BOTAFOGO. Samotný závěr CD totiž patří v pořadí čtrnácté písni, která je stejně jako všechny předešlé plná něhy, lehkosti a zároveň melancholie nevšedních okamžiků všedního dne. Písně vzešly z motivů indiánského básníka Daniela Davida Mosese.

Kultovní spisovatel čerokíjského původu Thomas King zasadil děj své povídky do prostředí kanadských indiánů a k ruce si vzal jejich mytologickou postavu Šprýmaře. Na něm je zvláštní to, že se může transformovat, do jaké podoby se mu právě zachce. A stejně tak podle nálady mění Kojot v povídce svůj gramatický rod. Příběhem z indiánské mytologie o stvoření Země vás svými hlasy provedou Josef Somr a Jiří Lábus. Hudby, textů písní a režie mluveného slova se ujal Jan Jiráň. Obrazový doprovod tohoto netradičního hudebně-mluveného CD pochází z dílny Antonína Střížka.

Zajímavosti z vydavatelství TYMPANUM audioknihy:

Ve spolupráci se serverem i-legalne.cz mají posluchači možnost stáhnout si nahrávku přímo z internetu, a to za nižší cenu než v obchodech. Nahrávku je tak možné poslouchat ze svého počítače, MP3 přehrávače nebo mobilního telefonu.

Naše audioknihy jsou pohodlně k dostání v našem eshopu www.tympanum.cz, v prodejních sítích Neoluxor, Kosmas, Bontonland, Kanzelsberger a naše kompletní produkce je vždy k dostání v prodejně Radioservisu ve Vinohradské 13. Informace, které byste na našich stránkách nenašli, vám rádi zodpovíme. Pište nám na info@tympanum.cz

Hledání

Benefiční audiokniha >

Benefiční audiokniha

Oblíbení interpreti >

E.A.Poe Petra Hůlová Rudyard Kipling Vladimír Čech

Výběr z fotografií

Počátek

Nejprodávanější titul >
Počátek
Dan Brown
čte Martin Sláma

Odkazy
Audioknihy.net >
iliteratura - O literatuře ve světě a doma >
Projekt Rosteme s knihou >
ZenaVAute.cz - internetový magazín pro ženy za volantem >
Svět literatury >
Dětská tisková agentura >
Literární.cz - Server s českou literaturou >
Vaše literatura - literatura pro všechny >
Knihkupectví Svět dětské fantazie >
Nakladatelství a knihkupectví PASEKA >
Aletheia >

Komunita
Facebook >
Twitter >
RSS >
Newsletter >
Klub >