Aktuality

ZAPOSLOUCHEJTE SE DO ULICE

ZAPOSLOUCHEJTE SE DO ULICE

Pozvánky 19/10/2011

 

Poslouchejte ulice…

V Praze začala další část kampaně v rámci projektu Praha město literatury, která má za cíl vnést do ulic knihy, čtení a literaturu, v netradičních formách a překvapivých souvislostech. Po čtení v metru, kdy bylo možné knihy poslouchat díky školeným hlasům mladých herců přímo při cestě zmíněným dopravním prostředkem, se do ulic dostávají audioknihy namluvené pro nakladatelství Tympanum hereckými osobnostmi. Mluvící knihy překvapí chodce na pěti místech. Vydejte se o víkendu na krátkou procházku a zaposlouchejte se do ulice…

„Tajemství červené krabičky na Brumlovce, vzpomínky na Josefa Masopusta u Národní technické knihovny, Lichožrouti ve Stromovce, Kavárna nad Prahou ve Františkánské zahradě. A příští týden by k těmto čtyřem měla přibýt do ulic pátá kniha – Puntíkáři na Náměstí Míru.“ prozrazuje vybrané knižní tituly a místa, kde je možné se do knih zaposlouchat, koordinátorka projektu Praha město literatury Jaroslava Štěrbová.

„Tituly jsme vybírali tak, aby se náladou hodily k danému místu a zároveň, aby se jednalo o původní českou tvorbu, nebo tvorbu autora, který je původem Čech.“, dodává Štěrbová. A jak se čtenáři-posluchači dozvědí, co vlastně za knihu k nim promlouvá? „Každé místo je označeno QR kódem, který posluchače navede na webovou stránku, kde jsou uvedeny všechny důležité informace, jako název, autor nebo krátká anotace.“, upřesňuje Štěrbová. 

Jaké knihy mohou na pražských ulicích chodci až do 23. října zaslechnout?

Petr Sís. Tibet: Tajemství červené krabičky,  Praha : Labyrint, Tympanum, 2005.
Čte: Petr Sís, Místo: Brumlovka, Praha 4
Přeneste se do Tibetu 50. let 20. století, jak ho zažil autorův tatínek, který si své postřehy zaznamenával do deníku a následně vyprávěl jako kouzelné příběhy. Petr Sís je mezinárodně uznávaný autor knih nejen pro děti, grafik, ilustrátor a tvůrce animovaných filmů.

Ota Pavel, Petr Feldstein. Josef Masopust: Povídky z prvního a druhého poločasu, Praha : Tympanum, Klub přátel Josefa Masopusta, 2011.
Čte: Ivan Trojan, Michal Pavlata, David Novotný, Vladimír Brabec, Místo: prostor před Národní technickou knihovnou, Praha 6, Dejvice
Audiokniha vznikla u příležitosti životního jubilea známého fotbalisty Josefa Masopusta, kterého ve svých knihách Dukla mezi mrakodrapy a Fotbal jménem Masopust vzpomínají Ota Pavel a Petr Feldstein.

Lenka Reinerová. Kavárna nad Prahou, Praha : Labyrint, Tympanum, 2010.
Čte: Lenka Reinerová, Místo: Františkánská zahrada, Praha 1
Vzpomínky pražské německy píšící autorky Lenky Reinerové na další významné osobnosti pražského kulturního života, českého i německého – Kafku, Broda, Foglara, Kische.

Miloš Kratochvíl. Puntíkáři, Praha : Mladá fronta, Tympanum, 2009.
Čte: David Prachař, Místo: Náměstí Míru, Praha 2
Filip a Michal jsou pachatelé dobrých skutků a každý jejich nevinný úmysl se zhoupne do opravdové rošťárny, kdy mnohdy jde i o život. Kluků Puntíkářů, ale i dalších nešťastníků, kteří se jim připletou do cesty. 

Hledání

Benefiční audiokniha >

Benefiční audiokniha

Oblíbení interpreti >

Cormac McCarthy Ladislav Lakomý Ivan Trojan Táňa Medvecká Róbert Roth

Výběr z fotografií

Počátek

Nejprodávanější titul >
Počátek
Dan Brown
čte Martin Sláma

Odkazy
Audioknihy.net >
iliteratura - O literatuře ve světě a doma >
Projekt Rosteme s knihou >
ZenaVAute.cz - internetový magazín pro ženy za volantem >
Svět literatury >
Dětská tisková agentura >
Literární.cz - Server s českou literaturou >
Vaše literatura - literatura pro všechny >
Knihkupectví Svět dětské fantazie >
Nakladatelství a knihkupectví PASEKA >
Aletheia >

Komunita
Facebook >
Twitter >
RSS >
Newsletter >
Klub >