Hercule Poirot - Vražda v postranní ulici

Autor: Agatha Christie
Čte: Hana Makovičková
Stopáž: 2 CD | 2 h 32 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 22.11.12

Hercule Poirot - Vražda v postranní ulici

Jedná se o povídku ze stejnojmenné sbírky obsahující čtyři příběhy. Hercule Poirot sleduje v Londýně s vrchním inspektorem Jappem ohňostroj, což může být dobrý zastírací manévr k činu. A na druhý den se objeví mrtvola mladé ženy. Byla to sebevražda? Nebo byl vrahem její milenec či kamarádka?

Pro milovníky detektivních příběhů s Herculem Poirotem zde nabízíme také tituly
Hercule Poirot - Druhý gong
Hercule Poirot - Záhada španělské truhly
Hercule Poirot - Černý vzadu

Dále Tympanum nabízí detektivky od Agathy Christie:
Vražda Rogera Ackroyda
Schůzka se smrtí
Vraždy podle abecedy
Deset malých černoušků

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Agatha Christie (* 1890, † 1976)

Královna detektivky, světově proslulá spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes 80 románů a divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy vyšel detektivní román Vražda Rogera Ackroyda. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercule Poirot. Většina spisovatelčina díla byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-expresu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

Hana Makovičková (* 1926, † 2009)

Herečka, pedagožka, profesorka pražské konzervatoře, televizní hlasatelka, hlasová poradkyně. Narodila se v roce 1926 a navštěvovala vršovické gymnázium. Je spoluautorkou učebnic specializující se na jevištní mluvu – Základ jevištní mluvy 1 a 2 (1983). Zúčastnila se v roce 1989 obnovení činnosti Fites s dalšími kolegy (Richard Honzovič, Heda Čechová, Jiří Pittermann, Olga Čuříková, Antonín Moskalyk). Vyučováním se živila od 70. let až do důchodového věku, kdy dávala soukromé hodiny. Mezi její žákyně patřila například Yvetta Blanarovičová. Dále pracovala v televizi jako hlasatelka a uváděla Televizní noviny. Byla i hlasovou poradkyní, pomáhala také neprofesionálům - amatérskému divadelnímu souboru z Loun (2006).

Pro film Obsluhoval jsem anglického krále (2006) byla jedním z odborných poradců režiséra Menzela. Načetla audioknihy hlavně pro zrakově postižené a jejich počet se vyšplhal až k 376. Veronika se rozhodla zemřít; Alenka v kraji divů a za zrcadlem; Tančím tak rychle, jak dokážu; Miluj svůj život; Toulky českou minulostí; audioknihy od Agathy Christie a mnoho dalších.

Detektivní povídka | Nezkrácená verze | 2 audio CD | 2 h 32 min

Nahrávka vznikla podle povídky Agathy Christie Vražda v postranní ulici, vydané v povídkové sbírce Muž v mlze nakladatelstvím Odeon v roce 1977 | Z anglického originálu Murder in the Mews vydaného v povídkové sbírce Murder in the Mews and Other Stories nakladatelstvím Collins Crime Club  v Londýně roku 1937 přeložil Jan Zábrana | Translation © Jan Zábrana | Nahrávku vyrobila Knihovna a tiskárna pro nevidomé K.E.Macana v roce 1987 | Grafika a design obalu Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Josef Burkovský | Vydalo Tympanum s.r.o. v listopadu 2012.

Související tituly