Tělo

Autor: Stephen King
Čte: Jaroslav Doleček
Stopáž: 1 mp3 CD | 6 h 9 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 22.11.12

Tělo

V Castle Rock se Teddy, Chris, Gordi a Vern doslechnou o dalším chlapci Rayovi Browerovi, který se ztratil a policie ho nemůže najít. Jelikož se jen flákají, rozhodnou se podniknout cestu, aby zmizelého nalezli. Budou muset překonat řadu překážek, a to nejen fyzických, ale i takových, které je utuží. Zobrazená hořkost ukazuje komplikovaný život mladých lidí.

Z cyklu Čtyři roční doby od Stephena Kinga nabízíme také
Vykoupení z věznice Shawshank
Dýchací metoda
Nadaný žák

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Stephen Edwin King * 1947

Americký spisovatel hororů, jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Absolvoval univerzitu v Oronu, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství. První povídky vydal v knize Noční směna (Night Shift). Na jaře 1973 prodal svůj první román Carrie, který se stal bestsellerem. Potom se začal psaním živit. Napsal knihy Second Coming a Prokletí Salemu (Jerusalem‘s Lot), Osvícení (The Shining), Svědectví (The Stand) a Mrtvou zónu (Dead Zone). Od roku 1980 vyučuje tvůrčí psaní na univerzitě Maine – Orono. S manželkou Tabitou má tři děti a je dědečkem tří vnoučat.

Jaroslav Doleček (* 1970, † 2010)

Pedagog, redaktor, publicista.

Narodil se ve Šternberku a vystudoval pedagogickou fakultu na UJEP (katedra bohemistiky a estetických věd) a několik let působil jako učitel (1. i 2. stupeň ZŠ, gymnázium i ZUŠ). Poté se v roce 1998 stal redaktorem se specializací na divadlo a film v Redakci kultury Českého rozhlasu 3 - Vltava. Zde se začal prosazovat nejen díky svému hlasu, ale i zápalu a zaměřením na film, literaturu a hlavně na divadlo. V roce 2000 přešel do zpravodajství Radiožurnálu, kde se věnoval kultuře. O čtyři roky později se vrátil do Redakce zpravodajství a kulturní publicistiky Českého rozhlasu 3 - Vltava a podílel se na pořadu Mozaika.

Zasadil se o rozšíření vztahů mezi Českým rozhlasem a dalšími institucemi, popularizoval taneční umění. Účastnil se i přípravy pořadu Setkávání a spolupracoval na aktualizaci webové prezentace zmiňované Mozaiky.

Řadu let se podílel na nahrávání audioknih nejen pro nevidomé. Nahrál jich kolem 24, mezi nejznámější patří Sedmikostelí a Stín katedrály od Miloše Urbana, Toulky českou minulostí, Přetížená archa a Vdáváme matku od Geralda Durrella a hlavně Čtyři roční doby od Stephena Kinga.

Zemřel náhle před svými 40. narozeninami.

Povídka | Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 6 h 9 min

Nahrávka vznikla podle knihy Stephena Kinga Čtyři roční doby, vydané nakladatelstvím Viking Press v roce 1982 | Překlad © Ivan Němeček | Čte Jaroslav Doleček | Nahrávku vyrobila Knihárna a tiskárna pro nevidomé K.E.Macana v roce 2006 | Odpovědný redaktor Josef Burkovský | Obálka a design Ondřej Fučík | Vydalo Tympanum s.r.o. v listopadu 2012.

Související tituly