Pavučina lží

Autor: Dan Brown
Čte: Vladimír Kudla
Stopáž: 2 mp3 CD | 19 h 29 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 21.6.13

Pavučina lží

Hlavní hrdinka Rachel Sextonová, dcera volebního soupeře amerického prezidenta, odlétá do Arktidy, kde NASA objevila ve starém meteoritu pravděpodobný důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i biolog Michael Tolland, který má pomoci ověřit autenticitu objevu. Vědecké bádání se ale brzy zvrtne do boje o holé přežití. Nakolik je objev součástí nemilosrdného politického boje o prezidentský post? Kdo má zájem utajit pravdu i za cenu lidských životů a proč? Geniální román ze zákulisí tajných služeb a vysoké politiky, nabitý dramatickými událostmi a technickými podrobnostmi, představuje autora jako mistrného vypravěče. Druhé vydání vyšlo pod názvem Anatomie lži.

Mezi další Brownovy knihy, které Tympanum nabízí, patří velkolepý literární thriller Inferno, strhující příběh Ztracený symbol a slavný román Šifra mistra Leonarda.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Dan Brown (1964)

Je synem středoškolského profesora matematiky a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy a v roce 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho knihy se neustále pohybují mezi fikcí a skutečností a jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Dílo: Digitální pevnost (1997), Andělé a démoni (2000), Pavučina lží (2001), Šifra mistra Leonarda (2003), Ztracený symbol (2009), Inferno (2013).

Vladimír Kudla (1947)

Herec a dabér. Gymnázium vychodil v Praze a před vojnou pracoval v divadle Jiřího Wolkera. V roce 1974 ukončil svá studia na DAMU a následovně působil v divadlech Ypsilon (Liberec), Ateliér a v Činoherním klubu. V roce 1980 založil spolu s Radanem Rusevem a Janem Kačerem divadlo Bouře, které se po desetileté činnosti přeměnilo a dále existovalo pod názvem Náhradní divadlo. Hostoval ve Švandově divadle a v divadle Na zábradlí. Výrazné postavy ztvárnil ve filmech a seriálech např. Jak se točí Rozmarýny, Lekce Faust nebo Soukromé pasti. Jako dabér propůjčil svůj hlas postavám ve filmech Osamělý jezdec, Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka, Obchodník se smrtí a desítkách dalších.

Román | Nezkrácená verze | 2 mp3 CD | 19 h 29 min

Nahrávka vznikla podle knihy Dana Browna Pavučina lží, vydané nakladatelstvím Metafora v roce 2005 | Z anglického originálu The Deception point, vydaného nakladatelstvím Simon & Schuster v roce 2001, přeložila Blanka Petáková | Nahrávku vyrobilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2008 | Grafika Ondřej Fučík | Design obalu Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Josef Burkovský | Vydalo Tympanum s.r.o., v červnu 2013.

Související tituly