Šifra mistra Leonarda

Autor: Dan Brown
Čte: Renata Volfová
Stopáž: 2 mp3 CD | 19h 14min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 17.7.13

Šifra mistra Leonarda

Příběh odhaluje tajemství vepsané do obrazu světoznámého renesančního malíře Leonarda Da Vinci. Profesor náboženské symbologie Robert Langdon je přivolán do pařížského Louvru kvůli smrti správce uměleckých sbírek Jacquese Sauniéra. Proč zrovna on? Vedle těla je nalezena šifra, kterou policie nemůže rozluštit. Do děje se zaplétá i vnučka mrtvého správce Sophie Neveuová a s nasazením vlastních životů společně objevují souvislosti, které vedou k odhalení velkého církevního tajemství. Dokáží hlavní hrdinové objevit pravdu? Šifra mistra Leonarda je jedním z nejúspěšnějších románů všech dob. U nás vyšel i pod názvem DaVinciho kód.

Od téhož autora u nás vyšly také tituly Andělé a démoni, Inferno, Ztracený symbol a Pavučina lží

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Dan Brown (1964)
Je synem středoškolského profesora matematiky a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy a v roce 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho knihy se neustále pohybují mezi fikcí a skutečností a jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Dílo: Digitální pevnost (1997), Andělé a démoni (2000), Pavučina lží (2001), Šifra mistra Leonarda (2003), Ztracený symbol (2009), Inferno (2013)
Renata Honzovičová Volfová (1959)
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála ve filmech mj. Prodloužený čas (1984) a Fešák Hubert (1984), ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih.
Román | 2 mp3 CD | 19 h 14 min
Nahrávka vznikla podle knihy Dana Browna Šifra mistra Leonarda, vydané nakladatelstvím Metafora v roce 2003 | Z anglického originálu The Da Vinci Code, vydaného nakladatelstvím Random House, divize Doubleday v New Yorku roku 2003, přeložil Zdík Dušek | Nahrávku vyrobila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2005 | Grafika a design obalu Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Tomáš Výchopeň | Vydalo Tympanum s.r.o. v červnu 2013.

Související tituly