Deset let s Václavem Havlem

Autor: Ladislav Špaček
Režie: Petr Mančal
Stopáž: 1 mp3 CD | 6 h 55 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 21.12.12

Deset let s Václavem Havlem

Autorské čtení!

Kniha přináší unikátní svědectví Ladislava Špačka o tom, jak se s Václavem Havlem seznámil, o začátcích spolupráce v komůrce Havlova bytu u Vltavy, až po triumfální zahraniční cesty plné úsměvných i dobrodružných příhod.

Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem více než deset let, a tak má čtenář nad stránkami této knihy možnost vytvořit si představu, jaký skutečně byl Václav Havel jako člověk i státník, jaký byl v soukromí, jak snášel úskalí prezidentské funkce, jaké byly jeho politické vize i každodenní starosti. Špaček nepíše systematické paměti, ale nabízí střípky vzpomínek od počátků spolupráce s prezidentem v roce 1992, přes rozdělení československého státu, následují první léta ve funkci českého prezidenta, vzápětí dramatické kapitoly o nemocích, které Václava Havla v prezidentské funkci postihly. Poznáme blíže obě Havlovy manželky, jeho přátele, dozvíme se, kde trávil svůj čas Václav Havel nejraději a čím přispěl k rozvoji Pražského hradu. Mnoho prostoru dostávají v knize i zážitky z cest s prezidentem — celkem uletěli za těch deset let vzdálenost ze Země na Měsíc a zpátky, navštívili více než šedesát zemí světa. Ladislav Špaček má tedy co vyprávět, a činí to, jak jinak, vkusně, s nadhledem a humorem.

Vyzkoušejte také autorovy příručky společenského chování: Malou knihu etikety pro celou rodinu a Malou knihu etikety pro manažery.

 

 

Ladislav Špaček (1949)

Původní profesí pedagog. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, později Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na katedře českého a slovenského jazyka FF UK učil historický vývoj spisovné češtiny. Od roku 1990 pracoval v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a zároveň byl parlamentním zpravodajem a moderátorem pořadu Události, komentáře. V letech 1992 až 2003 mluvčí prezidenta republiky Václava Havla a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Během svého působení na Pražském hradě navštívil spolu s prezidentem Havlem přes padesát zemí světa a absolvoval stovky společenských událostí na nejrůznějších úrovních. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, autorem knih Etiketa, Velká kniha etikety a Slon v porcelánu aneb jak se neztratit v labyrintu etikety. Na Fakultě sociálních věd UK vyučoval komunikaci s médii. Publikuje v různých médiích a pořádá přednášky o komunikaci s médii, krizové komunikaci a etiketě pro představitele top managementu firem, státní správy a politiky.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 6 h 55 min

Nahrávka vznikla podle knihy Ladislava Špačka Deset let s Václavem Havlem, vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2012 | Čte Ladislav Špaček | Režie Petr Mančal | Hudba David Pavlík | Zvuk Tomáš Gsöllhofer |  Fotografie a obrazový doprovod na CD a v tištěné knize: ČTK, Karel Cudlín, Jan Drhlík, Dagmar Hájková, Michal Růžička, Oldřich Škácha, Pavel Štecha a archiv Ladislava Špačka | Grafická úprava obalu pro CD Ondřej Fučík | Vydala Mladá fronta a Tympanum s.r.o. v prosinci 2012.

 

Související tituly