Na paměť mým smutným courám

Autor: Gabriel García Márquez
Čte: Vladimír Kudla
Stopáž: 1 mp3 CD | 3 h 7 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 17.7.13

Na paměť mým smutným courám

Vypravěčem románu je stařec, píšící sloupky do nedělních novin, jenž právě oslavil své devadesáté narozeniny. Rozhodne se nadělit si nevšední dar – noc s nezletilou pannou. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina nikdy nepoznal sladkou chuť lásky, nepředpokládá, že by se mohl do mladé společnice zamilovat. Stařec se nicméně postupně stává posedlým: touží po přítomnosti dívky, a to i přesto, že spolu nikdy nepromluvili, ani nesdíleli společné lože.

K dostání jsou u nás též sentimentální Láska za časů cholery a Dvanáct povídek o poutnících s latinsko-americkou tématikou.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Gabriel García Márquez (*1927)

Kolumbijský novinář, povídkář a romanopisec je považován za jednoho z nejdůležitějších spisovatelů 20. století. V roce 1972 se stal laureátem The Neustadt International Prize for Literature a v roce 1982 získal Nobelovu cenu za literaturu. Svojí kariéru zahájil jako novinář, ale proslavil se zejména romány, mezi které patří např. Sto roků samoty (1967) nebo Láska za časů cholery (1985). Jeho práce dosáhly důležitého kritického uznání a širokého komerčního úspěchu zejména díky popularizaci tzv. magického realismu, jehož je čelným představitelem.

Vladimír Kudla (* 1947)

Herec a dabér. Gymnázium vychodil v Praze a před vojnou pracoval v divadle Jiřího Wolkera. V roce 1974 ukončil svá studia na DAMU a následovně působil v divadlech Ypsilon (Liberec), Ateliér a v Činoherním klubu. V roce 1980 založil spolu s Radanem Rusevem a Janem Kačerem divadlo Bouře, které se po desetileté činnosti přeměnilo a dále existovalo pod názvem Náhradní divadlo. Hostoval ve Švandově divadle a v divadle Na zábradlí. Výrazné postavy ztvárnil ve filmech a seriálech např. Jak se točí Rozmarýny, Lekce Faust nebo Soukromé pasti. Jako dabér propůjčil svůj hlas postavám ve filmech Osamělý jezdec, Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka, Obchodník se smrtí a desítkách dalších.

Román | Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 3 h 7 min

Nahrávka vznikla podle knihy G. G. Márqueze Na paměť mým smutným courám, vydané nakladatelstvím Odeon v roce 2005 | Ze španělského originálu Memoria de mis putas tristes vydaného nakladatelstvím Mondatori v roce 2004 přeložila Blanka Stárková | Nahrávku vyrobilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2010 | Grafika Ondřej Fučík | Design obalu Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Josef Burkovský | Vydalo Tympanum s.r.o. v červnu 2013.

Související tituly