Dvanáct povídek o poutnících

Autor: Gabriel García Márquez
Čte: Ladislav Mrkvička
Stopáž: 1 mp3 CD | 6 h 53 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 17.7.13

Dvanáct povídek o poutnících

Dvanáct brilantních krátkých příběhů s latinsko-americkou tématikou volně spojuje motiv poutníka a sevřený, jednotný styl. Autor nás vtahuje do děje prostřednictvím nečekaných a nevšedních situací a na malém prostoru rozvíjí lidské osudy. Ukazuje nám život bez příkras, jeho krutost a jeho krásu. Márquez tyto působivé povídky cizeloval mnoho let a jsou považovány za jedno z jeho vrcholných děl.

Z Márquezovy tvorby nabízíme i další jeho tituly, knihu o milostných peripetiích Láska za časů cholery či nevšední román Na paměť mým smutným courám.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Gabriel García Márquez (*1927)

Kolumbijský novinář, povídkář a romanopisec. Je považován za jednoho z nejdůležitějších spisovatelů 20. století. V roce 1972 se stal laureátem The Neustadt International Prize for Literature a v roce 1982 získal Nobelovu cenu za literaturu. Svojí kariéru zahájil jako novinář, ale proslavil se zejména romány, mezi které patří např. Sto roků samoty (1967) nebo Láska za časů cholery (1985). Jeho práce dosáhly důležitého kritického uznání a širokého komerčního úspěchu hlavně díky popularizaci tzv. magického realismu, jehož je čelným představitelem.

Ladislav Mrkvička (*1939)

Po studiích na pražské DAMU působil nejprve v Ostravě, dále v divadlech v Hradci Králové a Praze (např. v divadle Na zábradlí). Od roku 1991 je členem činohry Národního divadla v Praze. Hostuje i na jiných scénách, například v divadle Bez zábradlí a v divadle Na Fidlovačce. Posluchači znají jeho hlas z rozhlasu, objevil se kupříkladu v díle Poslední noc, jehož režisérkou byla L. Engelová, nebo v pětidílné rozhlasové inscenaci Tristan a Isolda v režii H. Kofránkové. Nadaboval nespočet filmových postav a hrál v celé řadě filmů a televizních inscenací.

Povídky | Nezkrácená verze | 1mp3 CD | 6 h 53 min

Audiokniha vznikla podle knihy Gabriela Garcíi Márqueze Dvanáct povídek o poutnících, vydané nakladatelstvím Hynek v roce 1996 | Ze španělského originálu Doce cuentos peregrinos, vydaného nakladatelstvím Mondadori v Barceloně v roce 1992, přeložil Vladimír Medek | Nahrávku vyrobilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2005 | Grafika a design Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Tomáš Výchopeň | Vydalo Tympanum s.r.o., v červnu 2013.

Související tituly