Rok v Provenci

Autor: Peter Mayle
Čte: Pavel Chovanec
Stopáž: 1 mp3 CD | 8h 35min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 17.7.13

Rok v Provenci

Rok v Provenci je první částí volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nevybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Chronologicky popisuje rok jednoho Brita, který se rozhodl přestěhovat do malé vesnice v malebné francouzské oblasti Provence. S anglickým humorem v jeho nejlaskavější podobě nás autor seznamuje s radostmi i úskalími života cizince, který se rozhodl uskutečnit svůj sen žít v místě, které dosud znal pouze jako turista. Kniha Rok v Provenci získala řadu ocenění, například British Book Awards pro rok 1989 za nejlepší cestopisnou knihu.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Peter Mayle (1939 Brighton)
 
Slavný britský spisovatel narozen v Brightonu, proslavený především řadou knih zabývajících se jeho pobytem v Provence. V roce 1975 se rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých. Ve svých padesáti letech se do historie zapsal knihou Rok v Provenci vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu départmentu Vaucluse v oblasti Provence. Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní natočen i televizní seriál. Francouzská vláda samotného autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie.
Pavel Chovanec
 
Pavel Chovanec vystudoval pražskou a moskevskou konzervatoř v oboru violoncello a dirigování. Od roku 1995 působil jako externí hlasatel v ČRo 3 Vltava, což ho dovedlo i k namlouvání audioknih pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana. Hlas propůjčil téměř čtyřem desítkám děl. V současné době vyučuje, spolupracuje s Českým rozhlasem, diriguje a vystupuje jako sólový a komorní violoncellista.
Román | Nezkrácená verze | 1mp3 CD | 8 h 35 min
Nahrávka vznikla podle knihy Petera Maylea Rok v Provenci, vydané nakladatelstvím Olympia v roce 2002 | Z anglického originálu A Year in Provence, vydaného nakladatelstvím Pan Books Ltd. v Londýně v roce 1990, přeložil Paul Millar  Nahrávku vyrobila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2007 | Grafika a design obalu Ondřej Fučík | Odpovědný redaktor Tomáš Výchopeň | Vydalo Tympanum s.r.o. v červnu 2013. 
 

Související tituly