Dědečku, vyprávěj

Autor: Ladislav Špaček
Režie: Petr Mančal
Stopáž: 1 audio CD | 56 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 30.9.14

Dědečku, vyprávěj

Autorské čtení!

Slušné chování je to nejcennejší, co mohou rodiče dát svým dětem. Naučit je zdravit, vhodně se oblékat, chovat se zdvořile na ulici, na návštěvě, v restauraci, vypěstovat v dětech správné návyky, jak držet příbor, sklenici, jak sedět u stolu — to jsou hodnoty, které je budou provázet celý život a do značné míry budou rozhodovat o tom, zda budou jednou děti úspěšné v profesi i v osobním životě. Stejnou příležitost ovlivnit budoucí život dětí mají i prarodiče a učitelky mateřských škol.

 

Ladislav Špaček (1949)

Původní profesí pedagog. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, později Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na katedře českého a slovenského jazyka FF UK učil historický vývoj spisovné češtiny. Od roku 1990 pracoval v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a zároveň byl parlamentním zpravodajem a moderátorem pořadu Události, komentáře. V letech 1992 až 2003 mluvčí prezidenta republiky Václava Havla a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Během svého působení na Pražském hradě navštívil spolu s prezidentem Havlem přes padesát zemí světa a absolvoval stovky společenských událostí na nejrůznějších úrovních. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, autorem knih Etiketa, Velká kniha etikety a Slon v porcelánu aneb jak se neztratit v labyrintu etikety. Pravidelně publikuje v médiích a pořádá přednášky o mediální komunikaci a etiketě pro vrcholové manažery a politiky. 

 

Nezkrácená verze na 1 audio CD | Celkový čas 55 min 14 s

Nahrávka vznikla podle knihy Ladislava Špačka Dědečku, vyprávěj vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2012. Copyright © Ladislav Špaček, 2012. Illustrations © Jana Fernandes, 2012. Čte Ladislav Špaček. Režie Petr Mančal. Zvuk Dominik Budil. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Grafická úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Vydala Mladá fronta a. s. a Tympanum, s. r. o., v září 2014. www.mf.cz | www.tympanum.cz

 

Související tituly