Babička drsňačka

Autor: David Walliams
Čte: Jiří Lábus
Režie: Jitka Tošilová
Stopáž: 1 mp3-CD | 3 h 39 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 15.12.14

Babička drsňačka

Audiokniha roku 2014 - Nejlepší audiokniha pro děti a mládež (1. místo)

Seznamte se s Benovou babičkou. Je jako každá jiná:
* má bílé vlasy a silné brýle
* nosí zubní protézu a naslouchátko
* ráda hraje scrabble a chodí brzo spát

Až na to, že je... mezinárodní lupičkou klenotů a má v plánu ukrást korunovační klenoty!

Příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži je dosud nejzábavnější knihou britského spisovatele vychvalovaného kritikou a milovaného dětskými čtenáři.

Budete se skvěle bavit. Možná budete i trochu brečet. Ale nikdy se nebudete nudit a nikdy se už na svět a lidi kolem sebe nebudete dívat stejnýma očima.

 

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. 

 

David Walliams (1971)

Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a na kontě má knížky Babička drsňačkaPan smraďochKluk v sukníchMalý miliardářKrysburger Ďábelská zubařka. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

 

Jiří Lábus (1950)

Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například ArabelaSlunce, seno, jahody, Amerika, Spiklenci slasti, Zapomenuté světlo. Stal se hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie a další.

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 3 h 39 min

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Babička drsňačka vydané nakladatelstvím Argo v roce 2012. Copyright © David Walliams, 2011. Z anglického originálu Gangsta Granny vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2011 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2012. Čte Jiří Lábus. Režie Jitka Tošilová. Zvuk Miloš Zajdl. Illustrations copyright © Tony Ross 2014. Cover lettering of author’s name Copyright © Quentin Blake 2010. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v prosinci 2014. | Bolzanova 1615/1, 110 00, Praha 1. www.tympanum.cz

Související tituly