Tereza - Etiketa pro dívky

Autor: Ladislav Špaček
Čte: Šárka Vaculíková
Stopáž: 1 mp3 CD | 3 h 43 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 10.12.14

Tereza - Etiketa pro dívky

Tereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na facebooku s klukem o něco starším, a společně prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Společně řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i vztahy s rodiči a kamarády, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, ale i na svatbě nebo na diskotéce. Audiokniha učí mladé dívky ve věku mezi čtrnácti a osmnácti lety řešit jejich životní problémy a vyrovnávat se s nimi. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů.

 

Ladislav Špaček (*1949)

Původní profesí pedagog. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, později Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na katedře českého a slovenského jazyka FF UK učil historický vývoj spisovné češtiny. Od roku 1990 pracoval v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a zároveň byl parlamentním zpravodajem a moderátorem pořadu Události, komentáře. V letech 1992 až 2003 mluvčí prezidenta republiky Václava Havla a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Během svého působení na Pražském hradě navštívil spolu s prezidentem Havlem přes padesát zemí světa a absolvoval stovky společenských událostí na nejrůznějších úrovních. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, autorem knih Etiketa, Velká kniha etikety a Slon v porcelánu aneb jak se neztratit v labyrintu etikety. Pravidelně publikuje v médiích a pořádá přednášky o mediální komunikaci a etiketě pro vrcholové manažery a politiky.

 

Šárka Vaculíková (*1987)

Studentka obou herectví na Pražské konzervatoři (2001–2008) a katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Zkušenosti nasbírala na pražských divadelních scénách (Divadlo pod Palmovkou, Švandovo divadlo, Studio dva, Divadlo Na prádle) a v divadle v Českých Budějovicích. Účinkovala také v Letních Shakespearovských slavnostech v režii Jiřího Menzela. Důvěrně známá je divákům z televizních seriálů (Cirkus Bukowski, První krok, Slečna Guru) a ze seriálu Ulice. Hrála také ve filmech Rafťaci (2006) a Můj vysvlečenej deník (2011). Má na kontě také několik rozhlasových her.

 

Pro dívky od 14 let | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka ca 4 hodiny

Nahrávka vznikla podle knihy Ladislava Špačka Tereza. Etiketa pro dívky vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2014. Copyright © Ladislav Špaček, 2014. Čte Šárka Vaculíková. Režie Petr Mančal. Zvuk Tomáš Gsöllhofer. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Illustrations © Martina Pavlová, 2014. Vydala Mladá fronta a. s. a Tympanum, s. r. o., v listopadu 2014. | www.mf.cz | www.tympanum.cz

 

Související tituly