O líné babičce

Autor: Alena Kastnerová
Čte: Arnošt Goldflam
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 1 audio CD | 2 h 54 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 10.12.14

O líné babičce

Vyprávění o babičce, která si vyhodila z kopýtka

Byla jednou jedna naprosto normální, obyčejná a průměrná babička. Žila ve středně velkém městě, měla běžnou, střední rodinu, pár dětí a o trochu víc vnoučat, trpasličího jezevčíka, no prostě: normálka. Jen jedna věc byla na téhle babičce nenormální. Tahle naše babička byla totiž šíleně, ale šíleně líná! Tak – a je to venku! Pokud znáte, děti, nějakou tu babičku, pak asi víte, že babičky mohou být všechno možné, jenom ne líné!! No – a ta naše byla!

Není to ale tak docela pravda. Líná babička se totiž rozhodla, že nebude na stará kolena vařit, péct a uklízet, ale plnit si svá dávná přání. A tak vytahuje ze škapulíře jeden lísteček s přáním za druhým a prožívá neuvěřitelná dobrodružství...

 

Alena Kastnerová ( 1973 ) 

Pochází ze Šumperka, ale už téměř dvacet let žije v Brně. Původní profesí zdravotní sestra, která zběhla k herectví, aby se nakonec našla v psaní. Coby scénáristka prošla několika televizními seriály, v současnosti se živí jako copywriterka na volné noze. V roce 2011 jí nakladatelství Mladá fronta vydalo její prvotinu O líné babičce, kterou vzápětí inscenovalo nekolik českých divadel, například pražské Divadlo v Dlouhé nebo brněnské loutkové Divadlo Radost. Druhá kniha, kterou Alena Kastnerová napsala, je také pro děti a nese název O nevyřáděném dědečkovi.

 

Arnošt Goldflam (1946)
Český herec, spisovatel, píšící režisér i režírující dramatik. Po studiích na JAMU působil na mnoha divadelních scénách u nás (Národní divadlo, HaDivadlo, Husa na provázku, Národní divadlo v Brně, Dejvické divadlo, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Komedie, Divadlo Rokoko, Ypsilonka), ale také v Polsku, v Německu a v Rakousku. Spolupracuje s filmem a televizí (hrál např. ve filmech Lotrando a ZubejdaOtesánekModrý MauritiusProč bychom se netopili). Je vyhledávaným čtenářem mluveného slova a vypravěčem.

 

Pro děti od 6 let | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 2 h 54 min

Nahrávka vznikla podle knihy Aleny Kastnerové O líné babičce vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2011. Copyright © Alena Kastnerová, 2011. Čte Arnošt Goldflam. Režie Dimitrij Dudík. Zvuk Radek Veselý. Hudba Kryštof Marek a David Fárek. Illustrations © Jakub Zich, 2011. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Nahrávku vytvořilo vydavatelství Tympanum, s. r. o. Vydala Mladá fronta a. s. a Tympanum, s. r. o., v listopadu 2014. | www.mf.cz | www.tympanum.cz

Související tituly