Pán prstenů - Trilogie

Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Čte: Aleš Procházka
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 6 mp3 CD | 59 h 11 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 4.12.15

Pán prstenů - Trilogie

Audioknižní trilogie představuje Tolkienovo zakladatelské dílo světové fantasy v nezkrácené podobě o celkové délce téměř 60 hodin. Balení obsahuje audioknihy


I. Společenstvo Prstenu

II. Dvě věže

III. Návrat krále

 

 

Moc může spočívat v té nejmenší z věcí...

V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci, netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě Jeden prsten, který měl vládnout všem. Spojené armády lidí a elfů nakonec Saurona porazily a prsten mu odňaly, tato magická věc se však ztratila, aby po mnoha letech padla do rukou Bilba Pytlíka. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány.

Strhující příběh, v němž jsou vybojovány bitvy mezi dobrem i zlem: mezi armádami na bitevních polích i v srdcích jednotlivců, čte herec a dabér Aleš Procházka.

Od téhož autora Tympanum rovněž vydalo dobrodružný příběh Hobit.

 

J. R. R. Tolkien (1892–1973)

Anglický prozaik, filolog a literární kritik. Narodil se v jihoafrickém Bloemfontienu. Po otcově smrti roku 1895 však odjel s matkou do Británie, kde absolvoval střední školu i univerzitu. Na Univerzitě v Oxfordu pak působil v letech 1925–1945 jako profesor staré angličtiny, v letech 1945–1959 jako profesor anglického jazyka a literatury. Byl význačným jazykovědcem a znalcem staré angličtiny a staré severštiny. Spolu s nejbližším přítelem C. S. Lewisem byl členem literárního diskuzního klubu Inklings. 28. března 1972 obdržel od královny Alžběty II. Řád britského impéria. Mezi jeho nejznámější díla patří Hobit, trilogie Pán prstenů, Silmarillion, Dopisy Děda Mráze a další.

 

Aleš Procházka (1963)

Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde sehrál desítky rolí, například Jakub v dramatu Jakub a jeho pán (M. Kundera), de Valmonta v Nebezpečných vztazích (Ch. Hampton). V sezoně 2008/2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z TV seriálů Bambinot a Ordinace v růžové zahradě. Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasu. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks.

 

Nezkrácená verze | 6 mp3 CD | 59 h 11 min

Nahrávka vznikla podle knih J. R. R. Tolkiena Společenstvo Prstenu, vydané nakladatelstvím George Allen & Unwin v roce 1954, Dvě věže, vydané nakladatelstvím George and Unwin v roce 1978, a Návrat krále, vydané nakladatelstvím Argo v Praze v roce 2011. | Originally published in the English language by HarperCollins Publishers Ltd. under the titles The Fellowship of the Ring, The Two Towers and The Return of The King © The Trustees of The J.R.R.Tolkien 1967 Settlement, 1954, 1966. | Z anglických originálů přeložila Stanislava Pošustová. | Translation © Stanislava Pošustová, 1990 (Společenstvo Prstenu), 1991, 2006 (Dvě věže), 1992, 2006 (Návrat krále) – translated under licence from HarperCollins publishers Ltd. | Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum s. r. o. v roce 2015. | Čte Aleš Procházka | Režie Alexandra Bauerová | Hudba Jan Koukal a Pavel Štěpánek | Hrají Jan Koukal a Pavel Hlaváček | Design obalu Ondřej Fučík | Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Vydalo Tympanum s. r. o. v listopadu 2015.

Související tituly