Nevěra

Autor: Paulo Coelho
Čte: Jana Stryková
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 1 mp3 CD | 8 hod
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 7.5.15

Nevěra

„Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe.“

Linda vede zdánlivě dokonalý život: má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama místo štěstí už dlouho cítí apatii a nudu.
A právě tehdy se po letech setkává se svou studentskou láskou, nyní úspěšným politikem. Jediný den, přesahující všechny její dosavadní zkušenosti, rázem staví život do zcela nového světla...

 

Paulo Coelho (*1947)

Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy v 168 zemích v překladu 80 jazyků, jejich náklad přesáhl počet 150 milionů výtisků. Rodák z Rio de Janeira svou literární dráhu začal jako dramatik, textař, novinář a scénárista. V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícícm roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něj učinila jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Z bohatého kaleidoskopu jeho děl Tympanum dosud vydalo audioknihy Alchymista, Poutník – Mágův deník, Čarodějka z Portobella a Nevěra.

 

Jana Stryková (1979)

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. Její první stálé angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, poté následovalo angažmá v Divadle Rokoko. V následujících letech patřila k nejobsazovanějším herečkám souboru Švandova divadla. Od roku 2010 je stálou členkou Divadla na Vinohradech. Spolupracovala také s řadou dalších pražských divadel (Divadlo Palace, Divadlo Ungelt, Divadlo Viola, A Studio Rubín, Státní opera Praha, Národní divadlo, Divadlo Bolka Polívky a další), hrála i na Letních shakespearovských slavnostech a účastnila se řady experimentálních divadelních projektů. Natočila několik televizních filmů a seriálů, pracuje v rozhlase i v dabingu.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | Celková délka 8 hodin


Nahrávka vznikla podle knihy Paula Coelha Nevěra vydané nakladatelstvím Argo v roce 2014. Copyright © Paulo Coelho, 2014. Z portugalského originálu Adultério přeložil Jindřich Vacek. Translation © Jindřich Vacek, 2014. Čte Jana Stryková. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Mario Buzzi. Design obalu Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v květnu 2015.

 

Související tituly