Vraždy v kruhu: Muž na dně

Autor: Iva Procházková
Čte: Jan Šťastný
Stopáž: 2 mp3 CD | 14 h 5 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 15.7.15

Vraždy v kruhu: Muž na dně

Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. Spolu s kriminalistou Holinou nahlédneme hluboko do jejich životů propojených pletivem silných citů a rozporuplných činů. Jak si neortodoxní vyšetřovatel poradí s labyrintem emocí a podezřelých?

 

 

Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu České televize Vraždy v kruhu (2015) s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších „televizních“ osudů.

 

Iva Procházková (1953)

Spisovatelka a scénáristka je především autorkou literatury pro děti a mládež, ale také románů pro dospělé a divadelních her. Píše česky a německy. Několik jejích knih bylo oceněno prestižními literárními cenami v Čechách i v Německu a přeloženo do mnoha jazyků. Dvakrát získala cenu Magnesia Litera (Myši patří do nebe, 2006; Nazí, 2010).

 

Jan Šťastný (1965)

Jeden z nejznámějších herců současnosti pochází ze Zlína. Po studiích herectví na pražské DAMU přijal stálé angažmá v souboru Národního divadla, v roce 1992 odešel do Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Své herectví zde rozvinul do kultivovaného projevu, který uplatnil v klasickém i moderním repertoáru (Král Krysa, Othello, Brouk v hlavě, Ideální manžel).
Mnoho velkých příležitostí dostal v televizi, diváckou popularitu mu vynesly zejména seriály Rodáci, Život na zámku, Zdivočelá země, Náměstíčko, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě nebo Vyprávěj. Tento „muž se sametovým hlasem“ se také řadu let úspěšně věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčil například Antoniovi Banderasovi nebo Melu Gibsonovi.

 

Nezkrácená verze | 2 mp3 CD | 14 h 5 min


Nahrávka vznikla podle knihy Ivy Procházkové Vraždy v kruhu: Muž na dně vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2014. Copyright © Iva Procházková, 2014. Čte Jan Šťastný. Režie Jitka Tošilová. Zvuk Miloš Zajdl. Hudba. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v červenci 2015.

 

Související tituly