Láska, vztahy a přátelství

Autor: Don Miguel Ruiz
Čte: Renata Volfová
Stopáž: 1 mp3 CD | 4 h 4 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 1.6.15

Láska, vztahy a přátelství

Toltécká tradice říká, že k naší pravé povaze nás vede štěstí, svoboda a láska.
Chceme-li najít svobodu, musíme si uvědomit, čím opravdu jsme a osvobodit se od znalostí, jež nás zotročují. Láska je potom z hlediska Toltéků výsledkem dokonalého zvládnutí vlastního vědomí. Je samotný život. Naučíme-li se opravdu milovat, začneme žít v harmonii s duchem života, který proudí naším tělem. Nejsme už tělem nebo myslí nebo duší; jsme Láskou. Každý čin je projevem Lásky a Láska nám přináší štěstí.

V pokračování bestsellerových Čtyř dohod a Páté dohody Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

 

Don Miguel Ruiz (1952)

Narodil se na mexickém venkově v rodině léčitelů a byl vychován svou matkou curanderou (léčitelkou) a dědečkem naguálem (šamanem). I přes očekávání své rodiny, že bude pokračovat v této léčitelské tradici, se rozhodl vystudovat klasickou medicínu a stát se chirurgem. Jeho život však dramaticky změnila autonehoda, kterou na počátku sedmdesátých let šťastně přežil a po ktreré se začal intenzivně zabývat svým životem a sám sebou. Rozhodl se naplno věnovat rozvíjení staré moudrosti svých předků. Nejprve se učil u své matky a své učení později zakončil u významného šamana v mexické poušti. Podle toltécké tradice vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz svůj život zasvětil předávání této staré toltécké moudrosti. Tympanum dosud vydalo Ruizovy audioknihy Čtyři dohody (čte J. Dušek), Pátá dohoda a Láska, vztahy a přátelství.

 

Renata Volfová (1959)

Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála mimo jiné ve filmech Prodloužený čas a Fešák Hubert, ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih. Tympanum v její interpretaci vydalo audioknihy Solaris, Šifra mistra Leonarda, A hory odpověděly, Láska, vztahy a přátelství, Čarodějka z Portobella a další.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | Celkový čas 4 hodiny 4 minuty

Nahrávka vznikla podle knihy Dona Miguela Ruize Láska, vztahy a přátelství vydané nakladatelstvím Pragma v roce 2003 | The Mastery of Love @ 2002 by Miguel Angel Ruiz. Original English language publication © 1999 by AmberAllen Publishing Inc., San Rafael, CA 94903 U.S.A. Czech Translation Production Copyright © 2015 by Tympanum, s. r. o. All rights reserved. | Z anglického originálu The Mastery of Love přeložil Jan Brázda. Translation © Jan Brázda, 2003. Čte Renata Volfová. Režie Jitka Tošilová. Zvuk, střih a mastering Miloš Zajdl. Hudba Jiří Strohner. Natočeno ve studiu AVF. Ilustrace na obálce © Nicholas Wilton. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v květnu 2015.

 

Související tituly