Mlýn na mumie

Autor: Petr Stančík
Čte: Ivan Řezáč, Zdeněk Maryška
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 1 mp3 CD | 12 hod 2 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 5.11.15

Mlýn na mumie

Audiokniha roku 2015 - Nejlepší audiokniha / četba a Absolutní vítěz roku 2015

Audioverze románu oceněného cenou Magnesia Litera 2015 v kategorii próza.

Komisař Durman je sympatický poživačný prasák. V této staropražské detektivce sice vyšetřuje sérii bizarních vražd, hodně času však věnuje ženským vnadám, dobré krmi či zrzavému moku. Zažijete s ním honičku na střechách zteřelého židovského ghetta, navštívíte nejstarší pražský bordel, s císařem Maxmiliánem si odskočíte do Mexika a v proslulém pouličním hotelu Kandelábr si pochutnáte na nadívaném jehněčím srdíčku. Pod starosvětsky klimbavým hávem se však skrývá i symbolický počátek. Zatímco se rozorávají mohyly, parní mlýny melou kosti starých bojovníků na spodium pro cukrovary. A ten bílý prášek je již drogou naší doby.

 

Petr Stančík (1968)

Dříve známý jako Odillo Stradický ze Strdic, od roku 2007 publikuje pod svým občanským jménem. Vydal mimo jiné knihy básní Černý revolver týdne (2004) a Virgonaut (2010), prózy Admirál čaje (1996), Fosfen (2001) a Pérák (2008), pro děti interaktivní pohádkový thriller Mrkev ho vcucla pod zem (2013). V poslední době se věnuje dějinám středověkého bratrstva Obruče a kladiva.

 

Ivan Řezáč (1955)

Narodil se v Plzni v rodině středoškolského profesora. Po studiích herectví na pražské DAMU (1979) své první angažmá získal v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. V letech 1987–1995 byl členem činohry Národního divadla v Praze, kde vynikl interpretací rozporuplných a psychologicky složitých postav v domácím i světovém repertoáru (Král Lear, Nebezpečné vztahy, Král Jindřich IV., Zlý jelen, Smrt obchodního cestujícího, Divoká kachna). V roce 2002 stál u zrodu Švandova divadla. Vynikl zde v představeních Den matky, Tartuffe, Sen noci svatojánské nebo Žebrácká opera. V roce 2006 obdržel Cenu Thálie za za postavu Arnulfa v představení Škola ženy (za stejnou roli byl nominován také na Cenu Alfréda Radoka). V současné době působí v Divadle na Vinohradech. Pro Tympanum ztvárnil roli novináře Duvala v rozhlasové hře Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD

Nahrávka vznikla podle knihy Petra Stančíka Mlýn na mumie vydané nakladatelstvím Druhé město v roce 2014. | Čtou Zdeněk Maryška a Ivan Řezáč. Režie Dimitrij Dudík. Zvuk Radek Veselý. Hudba použita z CD Voices of Tranquility – Gregorian Choir of Grimbergen Abbey, vydaného nakadatelstvím Reader's Digest. Design obalu Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. | Vydalo Tympanum s. r. o. v září 2015. 

Související tituly