Prázdniny blbce číslo 13

Autor: Miloš Kratochvíl
Režie: Pavel Musil
Stopáž: 1 mp3 CD | 2 h 48 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 1.9.15

Prázdniny blbce číslo 13

Taky znáte ten pocit, když nesete domů vysvědčení a víte, že pochvalu za něj nedostanete? Tak přesně tohle zažívá každý rok Tadeáš. Prima kluk, ale učení mu prostě neleze do hlavy. Ještě štěstí, že na prázdninách u babičky a dědy na něj nečekají jenom rozzuření rodiče, ale taky zvláštní strejda Olda, kterému jsou známky ukradené, a dva úplně noví kamarádi. A objímání stromů, sádrování zdravé nohy, soutěž ve smíchu zvaná Žižlovský chechták a spousta dalších vtipných zážitků. Až tuhle audioknihu doposlechnete, nebudete vědět, že nějaké známky vůbec existují!

Pro děti od 8 let.

 

Miloš Kratochvíl (1948)

Spisovatel, televizní scénárista, sportovní redaktor. V letech 1970 –1980 byl redaktorem časopisu Stadion, poté se stal spisovatelem „na volné noze“. Napsal řadu povídek uveřejněných v různých antologiích, některé z žánru sci-fi publikoval v povídkové knize Pavilón. Byl velmi činným scénáristou pro Československou televizi, kde uplatnil desítky scénářů. Je autorem řady písničkových textů, básniček, fejetonů i pohádek. Psal do dětských časopisů Mateřídouška a Sluníčko.

 

Matouš Ruml (1985)

Vystudoval hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. 5 let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 2 hodiny 48 minut


Nahrávka vznikla podle knihy Miloše Kratochvíla Prázdniny blbce číslo 13 vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2014. / Copyright © Miloš Kratochvíl, 2014 / Illustrations © Lenka Jasanská, 2014 / čte Matouš Ruml / hudba Mario Buzzi / režie, zvuk, střih a mastering Pavel Musil / design obalu Ondřej Fučík / odpovědná redaktorka Karolina Srncová / Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum, s.r.o. / Vydala Mladá fronta a. s. v září 2015. / www.mf.cz / www.tympanum.cz

 

Související tituly