Zrozeni k běhu

Autor: Christopher McDougall
Čte: Jaroslav Dušek
Stopáž: 2 mp3 CD | 12h 40min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 3.11.15

Zrozeni k běhu

Zapomenutý národ a tajemství nejlepších a nejšťastnějších běžců světa

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Strhující příběh o běžcích na stokilometrové trati změní život každému posluchači!

 

Christopher McDougall (1962)
je bývalý válečný zpravodaj agentury Associated Press a současný přispěvatel časopisu Men's Health. Třikrát se propracoval do užšího výběru na cenu National Magazine Award a psal pro Esquire, The New York Times Magazine, Outside, Men's Journal a New York. Sám běhá mezi menonitskými farmami v okolí svého domova na venkově v Pensylvánii.

 

Jaroslav Dušek  (1961)
 herec-samouk, režisér, libretista a scénárista. V roce 1980 založil divadlo Vizita, ve kterém hraje dodnes. Popularitu filmového herce mu přinesly hlavně tři snímky režiséra Jana Hřebejka – Pelíšky, Pupendo a Musíme si pomáhat.
Od roku 2005 hraje v klubu Lávka divadelní představení založené na knize Čtyři dohody. Uvedl i jeho pokračování Pátá dohoda.

Pavel Steidl (1961)
kytarový virtuos, vystudoval na Akademii múzických umění v Praze u Štěpána Raka. Roku 1982 se stal vítězem soutěže Radio France de Paris a tím začal svou mezinárodní kariéru. Koncertoval ve více než třiceti zemích světa. Sám také komponuje a svými skladbami obohacuje svůj koncertní repertoár. Italský časopis Guitart zařadil jeho jméno mezi 8 nejdůležitějších světových kytaristů roku 2003.

 

Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celková délka nahrávky 12 h 40 min

Nahrávka vznikla podle knihy Christophera McDougalla Born to Run. Zrozeni k běhu vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2011. / Copyright © Christopher McDougall, 2009 / Translation © Jiří Balek, 2011 / čte Jaroslav Dušek / kytara Pavel Steidl / zvuk, střih a mastering Miloš Zajdl / cover photo © Luis Escobar / obálka Klára Šimečková / úprava obalu pro CD Martin Urbánek / odpovědná redaktorka Karolina Srncová / Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum, s.r.o. / Vydala Mladá fronta a. s. v listopadu 2015./ www.mf.cz / www.tympanum.cz

Související tituly