Ty

Autor: Caroline Kepnes
Čte: Jan Zadražil
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 2 mp3 CD | 13 hod 25 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 4.12.15

Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky.

Když Guinevere vkročí do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více vášně než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal.

Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky, Joe pro to udělá všechno.

Thriller TY je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.

 

Caroline Kepnes

Caroline Kepnes je autorkou celé řady povídek, ale na kariéru spisovatelky nikdy nepomýšlela. Jako novinářka se zaměřením na popkulturu pracovala pro celou řadu médií: počínaje časopisem Entertainment Weekly a konče Yahoo! TV. Psala také scénáře úspěšných televizních show.
Obojí zkušenost bohatě zúročila při psaní svého prvního románu, nazvaného pragmaticky TY. Kritika označila její debut za „až perverzně chytrý klaustrofobický román, při jehož četbě se čtenář díky bravurně užité du-formě stává částečně proti své vůli součástí děje“. TY je zkrátka thriller, který zcela naplňuje původní definici tohoto žánru: je to kniha, která vás pronásleduje, i když ji právě nečtete.
 

Jan Zadražil (1975)

Absolvent Státní konzervatoře v Praze, působil a působí v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Company.cz – Divadlo Komedie, Divadlo F.  X. Šaldy v Liberci, Husa na provázku, Veselé Skoky, T.E.J.P., Divadlo v Řeznické, Viola, Kašpar a mnoho dalších). Televizním divákům je znám z detektivky Nepodepsaný knoflík, ze seriálů Rodinná pouta nebo Velmi křehké vztahy. Hraje také v kapele Moje řeč. Je ženatý a má dvě děti.
 

Erotický thriller | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD 

Nahrávka vznikla podle knihy Caroline Kepnes Ty vydané nakladatelstvím DOMINO v Ostravě v roce 2015. | Copyright © 2014 by Alloy Entertainment and Caroline Kepnes | Z anglického originálu YOU vydaného nakladatelstvím Emily Bestler Books v New Yorku přeložil Jan Netolička. | Translation © 2015 by Jan Netolička | Čte Jan Zadražil. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Jiří Pochvalovský. Obálka Radek Urbiš. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2015.

Související tituly