Příšerné příběhy vánoční

Autor: Chris Priestley
Čte: Ladislav Frej
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 1 mp3 CD | 2 h 49 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 4.12.15

Příšerné příběhy vánoční

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

 

Chris Priestley (1958)

je britský spisovatel, ilustrátor, malíř a karikaturista. Už jako malý chlapec miloval komiksy a rád četl strašidelné příběhy. Čeští čtenáři už znají jeho tři soubory hororových historek: Příšerné příběhy strýce Montaguea (2007), které byly nominovány do širšího výběru prestižní literární ceny Carnegie Medal, dále Příšerné příběhy z Černé lodi (2008) a Příšerné příběhy z temného tunelu (2009). Priestley je autorem řady dalších knih pro mládež, u nichž nadšení čtenáři s potěšením trnou hrůzou a strachem. Jeho originální román Pan Krátur inspirovaný slavným Frankensteinem Mary Shelleyové vyšel ve Velké Británii v roce 2011. Jako karikaturista a kreslíř přispíval Priestley mimo jiné do britských novin The Times a The Independent. Žije v Cambridgi.
 

Ladislav Frej (1941)

Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008).
 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 2 hodiny 49 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Christe Priestleyho Příšerné příběhy vánoční vydané nakladatelstvím Argo v roce 2015. | Christmas Tales of Terror © Chris Priestley, 2012 | Z anglického originálu Christmas Tales of Terror vydaného nakladatelstvím Bloomsbury Childrens přeložil Vít Penkala. | Translation © Vít Penkala, 2015 | Čte Ladislav Frej. Režie Dimitrij Dudík. Hudba Petr Mandel. Zvuk Radek Veselý. Nahráno ve studiu DAMU. Illustrations © Lucie Straková, 2015. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2015.

Související tituly