Pan Smraďoch

Autor: David Walliams
Čte: Jiří Lábus
Stopáž: 1 mp3 CD | 3 h 27 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 22.6.16

Pan Smraďoch

Nový humorný příběh od autora Babičky drsňačky. 

Pan Smraďoch patří do kategorie hodně divných románových hrdinů. Žije na lavičce v parku a svému jménu dělá opravdu čest. Je to ten nejsmradlavější smraďoch pod sluncem. Dvanáctileté Chloe to ale rozhodně nebrání v tom, aby se s ním spřátelila. Jasně, páchne, ale na druhou stranu nikdy na ni nikdo nebyl tak milý jako on. A tak se Chloe rozhodne, že milého bezdomovce tajně ubytuje v kůlně na zahradě svých rodičů. Jenže schovejte takového smraďocha! Chloe brzy pozná, že některá tajemství můžou být velmi nebezpečná a od katastrofy je dělí jen malinký krůček. 

 

David Walliams (1971)


Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a na kontě má knížky Babička drsňačka, Pan smraďoch, Kluk v sukních, Malý miliardář, Krysburger a Ďábelská zubařka. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

 

Jiří Lábus (1950)


Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela, Slunce, seno, jahody, Amerika, Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie, Babička drsňačka, Pan Smraďoch a další.

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 3 h 27 min

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Pan Smraďoch vydané nakladatelstvím Argo v roce 2012. Text copyright © David Walliams, 2009. Z anglického originálu Mr Stink vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2010 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2012. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Natočeno ve studiu babidabi s. r. o. Zvuk Petr Klim. Illustrations copyright © Quentin Blake 2009. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2016. | Bolzanova 1615/1, 110 00, Praha 1. www.tympanum.cz

Související tituly