Na mušce lovce

Autor: Albrecht Wacker
Čte: Martin Stránský
Stopáž: 1 mp3 CD | 10 h 11 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 19.9.16

Na mušce lovce

Vzpomínky elitního odstřelovače wehrmachtu Josefa „Seppa“ Allerbergera 
 
Autentický příběh jednoho z nejlepších odstřelovačů wehrmachtu 
 

Audiokniha nabízí strhující pohled na boje na východní frontě z perspektivy jednoho z nejlepších odstřelovačů německé armády, Josefa „Seppa“ Allerbergera (1924–2010). Tento rodák ze Štýrska se v roce 1942 dobrovolně přihlásil do wehrmachtu a během tvrdých ústupových bojů na východě se záhy stal druhým nejúspěšnějším odstřelovačem (oficiálně mu bylo připisováno 257 zabitých nepřátel, ve skutečnosti jich však usmrtil mnohem víc). Nesmlouvavě otevřená a místy drastická memoárová publikace vznikla na základě několikaměsíčních rozhovorů Josefa Allerbergera s autorem, historikem vojenství. 

 

Martin Stránský (1970)

Jihlavský rodák po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde dnes má za sebou už přes 60 her. Hostoval také v Národním divadle v Brně, na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě nebo v Divadle pod Palmovkou. Diváci jej znají z celovečerních filmů (Pravidla lži, Habermannův mlýn, pohádky Anička s lískovými oříšky a Peklo s princeznou), a především z televizních seriálů (Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2). Intenzivně se také věnuje dabingu (MacGyver, Sběratelé kostí, Dr. House) a rozhlasové tvorbě.

 

 

Válečné memoáry | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 10 h 11 min 
Nahrávka vznikla podle knihy Albrechta Wackera Na mušce lovce vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2013. Copyright © Torsten Verhülsdonk & Albrecht Wacker, 2000. Z německého originálu Im Auge des Jägers. Der Wehrmachts-Scharfschütze Josef Allerberger vydaného nakladatelstvím VS-BOOKS Torsten Verhülsdonk přeložil Vladimír Cinke. Translation © Vladimír Cinke, 2013. Čte Martin Stránský. Režie a zvuk Miloš Vrána. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Cover art Pavel Kolín. Foto autora © Miloš Vrána. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Vydala Mladá fronta a. s. v srpnu 2016. | www.mf.cz

Související tituly