Můj příběh

Autor: Alex Fergusson
Čte: Ladislav Frej
Stopáž: 1 mp3 CD | 12 h 14 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 29.9.16

Můj příběh

MŮJ PŘÍBĚH je inspirativní knihou muže, jenž je všeobecně považován za nejúspěšnějšího trenéra v dějinách britské kopané. Za poslední čtvrtstoletí docházelo v Manchesteru United, jenž se stal globálním sportovním velkoklubem, k výrazným proměnám. Jedinými stálými prvky byli trenér, kvalita jeho kádru a úžasné úspěchy klubu. Právě díky své vizi, energii a umu dokázal sir Alex Ferguson budovat týmy na hřišti i mimo ně a v této knize podává hlubokomyslné a fascinující svědectví o tom, jak jím zdokonalená klubová akademie vychovala hráče jako Ryan Giggs, David Beckham, Nicky Butt, Paul Scholes či bratři Nevilleovi. Psychologie trenérské profese i detailnost fotbalové strategie na nejvyšší úrovni mohou být problematikou dosti složitou, nikdo je však široké veřejnosti ještě neobjasnil zajímavěji a přístupněji než sir Alex v této audioknize.

 

Alex Ferguson (1941) 
 
se narodil roku 1941 ve Skotsku, v glasgowské čtvrti Govan. Býval středním útočníkem, jenž v průběhu kariéry přestoupil do týmu Glasgow Rangers, klubu, jemuž od dětství fandil, a to za částku 65 tisíc liber, což byl tehdy skotský rekord. Trenérské profesi se začal věnovat roku 1974. Nejprve působil v klubech East Stirlingshire a St. Mirren a v sezoně 1982–83 dokázal dovést mužstvo Aberdeenu k vítězství v Poháru vítězů pohárů. Od příchodu do Manchesteru United roku 1986 posbíral celkem 38 trofejí, mimo jiné s klubem vyhrál mistrovství světa klubů, dvakrát Ligu mistrů, třináctkrát anglickou ligu a pětkrát Anglický pohár. Díky celkovému zisku 49 trofejí je nejúspěšnějším britským trenérem všech dob. Roku 1999 byl sir Alex povýšen do šlechtického stavu a v roce 2013, kdy byl Manchester United znovu korunován mistrem Premier League, oznámil ukončení kariéry. Ve svých jednasedmdesáti letech v klubu nadále působí jako člen představenstva.

 

Ladislav Frej (1941) 
 
Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008). 

 

Autobiografie | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 12 h 14 min 
 
Nahrávka vznikla podle knihy Alexe Fergusona Můj příběh vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2016. Copyright © Sir Alex Ferguson, 2013. Z německého originálu Alex Ferguson: My autobiography vydaného nakladatelstvím Hodder & Stoughton přeložil Milan Lžička. Translation © Milan Lžička, 2014. Čte Ladislav Frej. Režie a zvuk Tympanum, s. r. o. Obálka Radek Nahodil. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Vydala Mladá fronta a. s. v září 2016.

Související tituly