Obr Dobr

Autor: Roald Dahl
Čte: Věra Slunéčková
Stopáž: 1 mp3 CD | 5 h 10 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 6.12.16

Obr Dobr

 

 Dětská audiokniha roku BYSTROUŠKA
 2018 - 3. místo v kategori 7-11 let

 

Předloha nového filmu Stevena Spielberga z dílen Walta Disneye.

Malá osiřelá Sofie, která žije v Londýně, se jedné noci probudí a uvidí něco, co by vlastně vůbec vidět neměla. Jeden moc a moc hodný obr se krade nocí a plní hlavy spících dětí samými krásnými sny. Protože ho ale nikdo nesmí poznat, vezme holčičku s sebou do své jeskyně v zemi obrů. Tam teprve začnou ta správná dobrodružství!

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Roald Dahl (1916–1990) 
Britský spisovatel norského původu, známý především svou tvorbou pro děti. Kromě zfilmovaných Karlíka a továrny na čokoládu a Obra Dobra je dobře známá i jeho dětská kniha Matylda. Byl však také mistrem povídek s originálním smyslem pro humor a s pečlivě komponovaným příběhem a pointou. Mezi nejznámější povídky patří soubor Můj strýček Oswald nebo Milostné rošády.

 

Věra Slunéčková

Narodila se v Praze, dětství prožila v rodinném domku se zahradou, starala se o husy, kachny, králíky, sekala trávu a cvičila psy. Běhala po lese a sledovala, jak kolem vyrůstají další a další panelové domy, až z lesíka i zahradní čtvrti zůstal jen ostrůvek. Do školy chodila přes plot za zahradou. Chtěla být veterinářkou, ale vystudovala herectví na konzervatoři a následně dramatickou výchovu na pražské Divadelní akademii. V Českém rozhlase vytvořila mnoho hlavních i vedlejších rolí, interpretovala poezii a četbu na pokračování. Spolu s Milanem Dvořákem vystupovala s překlady ruských písničkářů(Galič, Okudžava, Vysockij). Píše a zpívá také vlastní písně. V roce 2014 se odstěhovala z Prahy na jihočeský venkov.

 

Pro děti | nezkrácená verze na 1 mp3 CD  | 5 h 10 min

Nahrávka vznikla podle knihy Roalda Dahla Obr Dobr vydané nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. –Knižní klub v roce 2012 | Copyright © Roald Dahl Nominee Ltd, 1982 | Z anglického originálu The BFG vydaného nakladatelstvím Penguin Books v Londýně roku 1982 přeložil Jan Jařab. Translation © Jan Jařab, 2011. | Čte Věra Slunéčková. | Hudba Mario Buzzi. | Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2013. Remastering Tympanum, s. r. o. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v  říjnu 2016.

Související tituly