Zavřená truhla

Autor: Sophie Hannah
Čte: Martin Hruška
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 10 h
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 24.10.16

Zavřená truhla

Jedinečný Hercule Poirot a jeho nový případ


Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… Poirot, jedinečná postava světové detektivní scény, jež letos oslaví sto let od okamžiku svého zrodu, se po úspěchu Vražd s monogramem vrací s novým případem z pera Sophie Hannah.

„To, co vám hodlám sdělit, bude pro vás šok…“ Těmito slovy uvítá lady Athelinda Playfordová – slavná spisovatelka dětské literatury – svého právníka, který se stará o její závěť. Zatímco se hosté sjíždějí na její sídlo Clonakilty, lady Playfordová se rozhodne u slavnostní večeře oznámit, že hodlá vydědit oba své potomky a veškeré jmění odkázat osobě, které zbývá jen několik týdnů života…
Na sešlost pozvala lady Playfordová i dva muže, s nimiž se nikdy nesetkala – slavného belgického detektiva Hercula Poirota a jeho přítele, inspektora Edwarda Catchpoola ze Scotland Yardu. Ani jeden z nich netuší, proč jsou tu… až Poirot začne mít podezření, že hostitelka očekává vražedný útok. Proč je ovšem potom tak odhodlaná provokovat kohokoli, pokud předpokládá, že je přítomen někdo, kdo se chystá zabít?
Jakkoli se tomu Poirot snaží zabránit, zločin je nakonec spáchán… 

 

Sophie Hannah (1971)

Mezinárodní bestsellerová autorka psychothrillerů, publikovaných ve více než dvaceti zemích, adaptovaných pro televizní zpracování a ověnčených mimo jiné britskou National Book Award za krimi roku. Píše rovněž poezii, za niž byla nominována na cenu T. S. Eliota. Po více než 40 letech vrátila na literární scénu legendárního belgického detektiva Hercula Poirota. Její příběhy Vraždy s monogramem a Zavřená truhla vyšly ve 28 jazycích a 50 zemích světa a navazují na tradici poirotovských detektivek Agathy Christie.

 

Martin Hruška (1967)

Narodil se v Českých Budějovicích, po studiu Konzervatoře v Praze působil řadu let jako herec, režisér a umělecký šéf činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Přes dvacet let se věnuje práci v Českém rozhlase a dabingu, a také pedagogické činnosti v oboru herectví a jevištní mluvy. V současné době je členem souboru Divadla pod Palmovkou v Praze.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 10 hodin

Nahrávka vznikla podle knihy Sophie Hannah Zavřená truhla. Jedinečný Hercule Poirot a jeho nový případ vydané nakladatelstvím Euromedia Group, a. s. – Knižní klub v Praze v roce 2016. | Copyright © Agatha Christie Limited 2016. All rights reserved. | Z anglického originálu Closed Casket přeložila Veronika Volhejnová. | Translation entitled ZAVŘENÁ TRUHLA Copyright © 2016 Agatha Christie Limited. All rights reserved. | Čte Martin Hruška. Režie Luboš Koníř. Hudba Kryštof Marek. Foto autorky Philipa Gedge. Jacket design by Heike Schuessler © HarperCollinsPublishers Ltd 2016. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v říjnu 2016.

Související tituly