Pod rouškou noci

Autor: Dennis Lehane
Čte: Pavel Rímský
Režie: Jakub Novotný
Stopáž: 2 mp3 CD | 18 hod 14 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 3.2.17

Pod rouškou noci

Americký sen má svou cenu. Předloha nového filmu Bena Afflecka!

Joe Coughlin je v jádru dobrý člověk, muž pevných zásad a vytříbeného smyslu pro spravedlnost. A také hlava mafiánského impéria a nelítostný gangster, který se umí drsně vypořádat s konkurencí. Jeho doba je věkem jazzu, ale také prohibice, ilegálních palíren, zločinu a korupce. Doba, kdy se i mladistvý zlodějíček může při troše kuráže vyšplhat až mezi mafiánskou elitu. Pro začátek stačí zamilovat se do nesprávné ženy...

Román, v němž se rovným dílem zabíjí i cituje z evangelia, představuje lahůdku (nejen) pro fanoušky moderní drsné školy.

 

 

Dennis Lehane (1965)

Patří mezi nejuznávanější americké autory, jeho knihy se pravidelně stávají předlohami hvězdných filmových adaptací: Sbohem, baby (film režíroval Ben Affleck), Tajemná řeka (2001, r. Clint Eastwood), Prokletý ostrov (2010, r. Martin Scorsese) a nejnověji Pod rouškou noci (2017, r. Ben Affleck), jenž je součástí volné série o mafiánském bossovi Joeovi Coughlinovi. Sám Lehane se scenáristicky podílel na novodobých televizních klasikách The Wire a Boardwalk Empire. Tympanum vydává jeho audioknihy Pod rouškou noci a Prokletý ostrov.

 

Pavel Rímský (1949)

Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Švandově divadle i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Freedman v seriálu M*A*S*H).

 

Thriller | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celková délka 17 hodin 40 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Dennise Lehanea Pod rouškou nocivydané nakladatelstvím Paseka vroce 2016. Copyright © 2012 by Dennis Lehane. Z anglického originálu Live by Night přeložil David Petrů. Translation © David Petrů,2016. Čte Pavel Rímský. Režie a zvuk 3bees. Hudba Kryštof Marek. Motion Picture Artwork (C) 2017 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. VydaloTympanum, s.r.o., v lednu 2017.

Související tituly