Toltécké umění života a smrti

Autor: Don Miguel Ruiz, Barbara Emrys
Čte: Zdeněk Junák
Režie: Ondřej Jirásek
Stopáž: 2 mp3 CD | 14 h
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 18.1.17

Toltécké umění života a smrti

Příběh objevování od autora Čtyř dohod

V roce 2002 prodělal don Miguel Ruiz těžký infarkt, po němž strávil devět týdnů v kómatu. Audiokniha Toltécké umění života a smrti je svědectvím o niterné pouti, již podnikl na pomezí života a smrti, a o duchovních objevech, k nimž na této cestě dospěl. Zatímco jeho tělo leží v bezvědomí, Ruiz sní o lidech, myšlenkách a událostech, které formovaly jeho osobnost a jeho nevšední přístup k životu a smrti – k energii a hmotě. V románu, který je završením celoživotního učení, don Miguel Ruiz odhaluje nejskrytější zákoutí své mysli a svého srdce.

 

Don Miguel Ruiz  (1952)

Narodil se na mexickém venkově vrodině léčitelů abyl vychován svou matkou curanderou (léčitelkou) adědečkem naguálem (šamanem). Ipřes očekávání své rodiny, že bude pokračovat vtéto léčitelské tradici, se rozhodl vystudovat klasickou medicínu astát se chirurgem. Jeho život však dramaticky změnila autonehoda, kterou na počátku sedmdesátých let šťastně přežil apo ktreré se začal intenzivně zabývat svým životem asám sebou. Rozhodl se naplno věnovat rozvíjení staré moudrosti svých předků. Nejprve se učil usvé matky asvé učení později zakončil uvýznamného šamana vmexické poušti. Podle toltécké tradice vede naguál člověka kosobní svobodě. Don Miguel Ruiz svůj život zasvětil předávání této staré toltécké moudrosti. Tympanum dosud vydalo Ruizovy audioknihy Čtyři dohody (čte J. Dušek), Pátá dohoda, Láska, vztahy a přátelství, Hlas poznání a Toltécké umění života a smrti.

 

Zdeněk Junák (1951)

Po studiích na brněnské JAMU vystupoval v Brněnském Státním divadle, a od roku 1992 je v angažmá v Městském Divadle Brno, kde ztvárnil desítky rolí. Hrál ve filmech Dědictví aneb kurvahošigutntág, Brouk v hlavě, v pohádce O princezně se zlatým lukem, znáte ho také jako jednoho z četníků ze seriálu Četnické humoresky nebo vojáka ze seriálu Černí baroni. Svůj výrazný hlas propůjčil také dabingu (Princezna Fantaghiró, Piráti, Knight Rider, Sin City). Pro Tympanum načetl audioknihy Vyzvědačka a Toltécké umění života a smrti.

 

Nezkrácená verze | 2 mp3 CD  | Celková délka 14 hod

Nahrávka vznikla podle knihy Dona Miguela Ruize a Barbary Emrys Toltécké umění života a smrti vydané nakladatelstvím HarperCollins v roce 2015. | © 2015by Miguel Ruiz and Barbara Emrys. Produced by arrangement with HarperCollins Publishers LLC. All rights reserved. | Z anglického originálu The Toltec Art of Life and Death: A Story of Discovery přeložil Kamil Pinta. © For the Czech Republic edition by HarperCollins Polska sp. z o. o., Warszawa 2015. | Čte Zdeněk Junák |

Související tituly