Dědečkův velký útěk

Autor: David Walliams
Čte: Jiří Lábus
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 5 h
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 23.3.17

Dědečkův velký útěk

Audiokniha roku 2017 - Nejlepší audiokniha pro děti a mládež (1. místo)

 

Nový humorný příběh od autora Babičky drsňačky a Pana Smraďocha!

Jackův děda je už starý a zmatený:

* když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče,

* jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice,

* často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje.

Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo... Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, a dokonce i opravdu vzlétnou do oblak!

 

David Walliams (1971)

Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a na kontě má knížky Babička drsňačka, Pan smraďoch, Kluk v sukních, Malý miliardář, Krysburger, Ďábelská zubařka a Dědečkův velký útěk. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

 

Jiří Lábus (1950)

Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela, Slunce, seno, jahody, Amerika, Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie, Babička drsňačka, Pan Smraďoch, Dědečkův velký útěk a další.

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 5 h

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Dědečkův velký útěk vydané nakladatelstvím Argo vroce 2016. Text copyright © David Walliams, 2015. Originally published by HarperCollins Publishers under the title GRANDPA’S GREAT ESCAPE. Z anglického originálu Grandpa’s Great Escape přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2016. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu Wariete, záznam Jan Bláha. Illustrations copyright © Tony Ross 2015. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2010. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2017. | Bolzanova 1615/1, 110 00, Praha 1. www.tympanum.cz

Související tituly