Veronika se rozhodla zemřít

Autor: Paulo Coelho
Čte: Lenka Šestáková
Stopáž: 1 mp3 CD | 6 h 30 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2017

Veronika se rozhodla zemřít

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.

 

Paulo Coelho (1947)

Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy v 168 zemích v překladu do 80 jazyků, jejich náklad přesáhl počet 150 milionů výtisků. Rodák z Rio de Janeira svou literární dráhu začal jako dramatik, textař, novinář a scénárista. V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil na dráhu, která z něj učinila jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Z bohatého kaleidoskopu jeho děl Tympanum dosud vydalo audioknihy Alchymista, Poutník – Mágův deník, Čarodějka z Portobella, Vyzvědačka, Nevěra, Veronika se rozhodla zemřít a Jedenáct minut.

 

Lenka Šestáková (1973)

Od dětství se zabývala divadlem a sólovou recitací. Po studiích na pražské DAMU, obor činoherní herectví, čtyři roky působila v Divadle v Celetné. V letech 2000–2016 byla členkou činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde vytvořila řadu nezapomenutelných rolí (Varja z Višňového sadu, Nevěsta z Krvavé svatby, Sylvie z komedie Sylvie, Marjanka ze hry Prezidentky, Beatrice z Mnoho povyku pro nic, Anna Boleynová ze hry Ženy Jindřicha VIII. a další). Zabývá se také pedagogickou činností a v současné době vede své vlastní studentské divadlo.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | Celková délka ca 6 h 30 min

Nahrávka vznikla podle knihy Paula Coelha Veronika se rozhodla zemřít vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. Copyright © 1998 by Paulo Coelho. Z portugalského originálu Veronika Decide Morrer vydaného nakladatelstvím EDITORA OBJETIVA LTDA. v Riu de Janeiru roku 1998 přeložila Pavla Lidmilová. Translation © Pavla Lidmilová, 2000. Čte Lenka Šestáková. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu MK Production v Českých Budějovicích, záznam Petr Michal. Design obalu Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v dubnu 2017. 

Související tituly