Scotland Yard

Autor: Alex Grecian
Čte: Martin Sláma
Režie: Ondřej Jirásek
Stopáž: 2 mp3 CD | 17 hod 30 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 27.3.17

Scotland Yard

Londýn 1889. Hrůzovláda Jacka Rozparovače zrovna skončila, ale další éra nepochopitelného násilí právě začíná. Tým vyšetřovatelů vražd ze Scotland Yardu musí čelit útoku do vlastních řad – kdosi vraždí policisty a zohavené je v kufrech pohazuje na veřejných místech. Londýn je městem na pomezí nové doby –  technický pokrok kráčí nezadržitelně kupředu, ale chudina stále živoří ve stokách připomínajících středověk. Dr. Kingsley, průkopník soudního lékařství už zkouší pracovat s otisky prstů. Ale čas běží a vrah nečeká, je třeba jej zastavit. Viktoriánský Londýn vás vtáhne do temného labyrintu a už vás nepustí!

 

Alex Grecian (1969)

je uznávaný americký autor povídek, románů, komiksů a grafických románů. Mezi jeho pozoruhodná díla patří série knih Důkaz a cyklus viktoriánských detektivek, který zahájil prvním románem Scotland Yard. Mladý detektiv Walter Day, nováček v teprve nedávno založené jednotce pro vyšetřování vražd, si rychle získal srdce čtenářů, a tak brzy následovaly další romány sledující boj kriminalistů s podsvětím v kulisách Londýna a staré Anglie: The Black Country (Černý kraj), The Devil's Workshop (Ďáblova dílna) a The Harvest Man (Žnec). Alex Grecian žije v Kansasu a pilně spřádá nitky dalších případů.

 

Martin Sláma (1970)

Po absolutoriu na Divadelní fakultě JAMU se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde působí dodnes. Z dlouhého seznamu postav, které za tu dobu vytvořil, jmenujme Edgara v Králi Learovi, Hubičku ve Snu noci svatojanské, dvojroli Rechtor – Skokánek v Lišce Bystroušce nebo Bertieho, vévodu z Yorku ve Stropnického adaptaci hry Králova řeč, za něhož byl nominován na Cenu Thálie 2013. Na svém kontě má desítky nadabovaných inscenací a seriálů (Komisař Rex, Mentalista, Havaj 5-0). Televizní diváci ho znají jako strážmistra Karabelu v Četnických humoreskách. Je také moderátor a několik let moderoval pořad Dobré ráno na ČT 2.

 

Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celková délka 17 h 30 min

Nahrávka vznikla podle knihy Alexe Greciana Scotland Yard vydané nakladatelstvím Argo v roce 2015. | Copyright © 2012 by Alex Grecian. | Z anglického originálu The Yard přeložila Jitka Fialová. | Translation © Jitka Fialová, 2015. | Čte Martin Sláma. | Režie a hudba Ondřej Jirásek. Zvuk, střih a mastering Jana Jelínková. Produkce Vladimíra Jirásková. Natočeno v Recording Studiu Škroupova Brno. | Cover art Gabriela Plítková | Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Vydalo Tympanum, s. r. o., v  dubnu 2017.

Související tituly