Navždy Provence

Autor: Peter Mayle
Čte: Pavel Soukup
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 7 h 45 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: červenec 2017

Navždy Provence

Druhá část volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nevybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Nechte se okouzlit vtipným vyprávěním o zdánlivě všedních událostech francouzského venkova, z nichž se rodí umění žít. Z každé maličkosti, kterou můžeme spolu s autorem objevovat a obdivovat, na nás dýchá pohoda a vlídný humor, ať už jde o zpívající ropuchy v St. Pantaléon, přednášku na téma pastis či sousto za soustem s labužníkem-přeborníkem. Audioknihu v neodolatelném podání Pavla Soukupa a v režii Luboše Koníře hudebně doprovodil Dominik Svoboda.

 

Peter Mayle (1939)

Slavný britský spisovatel narozen v Brightonu, proslavený především řadou knih zabývajících se jeho pobytem v Provence. V roce 1975 se rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých. Ve svých padesáti letech se do historie zapsal knihou Rok v Provenci vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu départmentu Vaucluse v oblasti Provence. Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní natočen i televizní seriál. Francouzská vláda samotného autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie. 

 

Pavel Soukup (1948)

Divadelní a televizní herec a především výborný dabér, který propůjčil hlas mnoha zahraničním hvězdám, se narodil v poslední den roku 1948 v Praze. Úspěšně vystudoval Fakultu žurnalistiky UK a herectví na DAMU. Po škole přišla první angažmá v oblastních divadlech (v Olomouci a Liberci). Později se vrátil zpět do Prahy, kde účinkoval v Městských divadlech pražských a v Hudebním divadle v Karlíně. Jeho charismatický hlas je dobře znám z filmových a televizních obrazovek. Promlouvají jím například Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger.

Román | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka ca 7 hodin 45 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Mayleho Navždy Provence vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. | Copyright © 1991 Escargot Productions Ltd. | Z anglického originálu Toujours Provence vydaného nakladatelstvím Penguin Books Ltd. v Londýně přeložil Paul Millar | Translation © Paul Millar, 2013 | Čte Pavel Soukup. Hudba Dominik Svoboda. Režie, zvuk a střih Luboš Koníř. Natočeno ve studiu Wariete, záznam Jan Bláha. Obálka Jiří Franc, studio 3mosquitos. Foto autora © Jennie Mayle. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červenci 2017.

Související tituly