Znovu Provence

Autor: Peter Mayle
Čte: Pavel Soukup
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 9 h 30 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: září 2017

Znovu Provence

Závěrečná část volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nevybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Znovu Provence zavádí čtenáře opět do slunné Provence mezi vinice, lány levandule, dubové lesíky a olivovníkové sady na jihu Francie. Místní starousedlíci, jakoby navzdory modernímu světu, stále ještě žijí přirozeným tempem ročních období, radují se z dobrého jídla a vína, a i když ve skutečnosti možná ani tady neexistuje ideální vesnice, přece nalezneme řadu zcela zvláštních důvodů, proč si Provence oblíbit.

 

Peter Mayle (1939)

Slavný britský spisovatel narozen v Brightonu, proslavený především řadou knih zabývajících se jeho pobytem v Provence. V roce 1975 se rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých. Ve svých padesáti letech se do historie zapsal knihou Rok v Provenci vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu départmentu Vaucluse v oblasti Provence. Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní natočen i televizní seriál. Francouzská vláda samotného autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie. 

 

Pavel Soukup (1948)

Divadelní a televizní herec a především výborný dabér, který propůjčil hlas mnoha zahraničním hvězdám, se narodil v poslední den roku 1948 v Praze. Úspěšně vystudoval Fakultu žurnalistiky UK a herectví na DAMU. Po škole přišla první angažmá v oblastních divadlech (v Olomouci a Liberci). Později se vrátil zpět do Prahy, kde účinkoval v Městských divadlech pražských a v Hudebním divadle v Karlíně. Jeho charismatický hlas je dobře znám z filmových a televizních obrazovek. Promlouvají jím například Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger.

 

Román | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka ca 7 hodin 45 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Mayleho Znovu Provence vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. | Copyright © 1999 Escargot Production Ltd. | Z anglického originálu Encore Provence vydaného nakladatelstvím Penguin Books Ltd. v Londýně přeložil Paul Millar | Translation © Paul Millar, 2013 | Čte Pavel Soukup. Hudba Dominik Svoboda. Režie, zvuk a střih Luboš Koníř. Natočeno ve studiu Wariete, záznam Jan Bláha. Obálka Jiří Franc, studio 3mosquitos. Foto autora © Jennie Mayle. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červenci 2017.

Související tituly