Opona. Poslední případ Hercula Poirota

Autor: Agatha Christie
Čte: Jaromír Meduna
Režie: Pavel Kadlec
Stopáž: 1 mp3 CD | 8 h 7 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2017

Opona. Poslední případ Hercula Poirota

Opona. Poslední případ Hercula Poirota

Kapitán Hastings, Hercule Poirot a zámek Styles – tam ti dva poprvé vyrazili na lov vraha tehdejší majitelky. A tam se také po letech setkávají, aby společně odhalili dalšího mimořádně nebezpečného zločince. Slavný detektiv, sužovaný stářím a chorobou, se za pomoci svých malých šedých buněk a věrného přítele naposledy pouští do souboje se zlem v lidské podobě – výhru si však tentokrát vybere nejen spravedlnost (byť ve zcela nečekané podobě), ale i smrt... Detektivní román, kterým se královna zločinu navždy rozloučila s oblíbeným hrdinou, vznikl za druhé světové války, ale světlo světa spatřil až v září 1975.

Nyní dílo vychází v podání toho nejpovolanějšího – Jaromíra Meduny, který je pro Čechy hlasem televizního Poirota. Vydává Tympanum a vydavatelství Kristián Entertainment.

 

Agatha Christie (1890–1976)

Autorčina první kniha vznikla na základě sázky se sestrou, která zpochybňovala její spisovatelské vlohy. Jen s Herculem Poirotem během své téměř šedesátileté literární kariéry napsala 33 románů a skoro 60 povídek. Vytvořila i další detektivy (kromě slečny Marplové  třeba tajemného pana Quina či úředníka na penzi Parkera Pynea), ale Poirot zůstává  nejznámější a nejoblíbenější. Jeho poslední případ Opona stylově zasadila tam, kde se  odehrával už debut Záhada na zámek Styles. Úspěšná byla též jako autorka divadelních her a  pod pseudonymem vydávala romantické romány. Oblíbený seriál Hercule Poirot s Davidem  Suchetem v hlavní roli sice skončil, ale o tom, že zájem o její dílo trvá, svědčí i několik  chystaných televizních a filmových adaptací.

 

Jaromír Meduna (1953)

je český filmový a divadelní herec a vynikající dabér. Svůj nezaměnitelný charakteristický hlas propůjčil desítkám známých osobností, jako jsou Robert De Niro, Gene Hackman, Anthony Hopkins, John Malkovich, Liam Neeson nebo představitel Hercula Poirota David Suchet. Jak sám sebe představil posluchačům? „Narodil jsem se v roce 1953 v rodině úředníka a švadleny, tedy v rodině slušné. Já jsem byl prvním komediantem, dokud se ovšem nenarodil a nedospěl můj syn Jan, který se zvrhl po mně. Můj otec nikdy nedal výpověď, názvy podniků kde pracoval se sice měnily, ale bylo to vždy reorganizacemi. Já jsem změnil angažmá sedmkrát. Ostrava, Příbram, Liberec a několikrát Praha. V roce 2015 jsem dal výpověď z Divadla na Vinohradech a teď už rok žiji životem spokojeného důchodce. Pracuji dál a práce mě baví – protože nemusím.“

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 8 h 7 min

Nahrávka vznikla podle románu Agathy Christie Opona. Poslední případ Hercula Poirota vydaného nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. – Knižní klub v roce 2015. | The Curtain. Poirot's Last Case © 1975 Agatha Christie Limited. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE, POIROT and the Agatha Christie Signature are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved. | Z anglického originálu The Curtain. Poirot's Last Case přeložila Veronika Volhejnová. | Translation entitled Opona. Poslední případ Hercula Poirota © 2015 Agatha Christie Limited. All rights reserved. | Vypráví Jaromír Meduna. Režie, hudební režie, zvuk, střih, mastering Pavel Kadlec. Hudba Michaela Kadlecová. Design obalu Jan Pospíšil. | Vydala vydavatelství Tympanum a Kristián Entertainment v dubnu 2017. www.tympanum.cz

Související tituly