Tři muži na toulkách

Autor: Jerome Klapka Jerome
Čte: Otakar Brousek
Stopáž: 1 mp3 CD | 8 h
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 14.6.17

Tři muži na toulkách

Ve volném pokračování slavného románu Tři muži ve člunu se tři svérázní přátelé vydávají na cyklistický výlet do Německa a opět zažívají nezapomenutelné příhody. Samozřejmě dojde i na několik nebezpečných dobrodružství – Harris urazí úřední osobu, Jerome zcizí kolo a George vstupuje na dráhu černého pasažéra. Českého posluchače jistě zaujme, že se „tři muži“ zastaví také v Karlových Varech a Praze. Jak vypadala tato města před sto lety v očích anglických džentlmenů? Jerome Klapka Jerome vám odpoví se svým typickým humorem.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Jerome Klapka Jerome (1859–1927)

Anglický spisovatel a redaktor, známý zejména pro své humoristické povídky a cestopisy. Rodák z Walsallu ve Staffordshire neměl bezstarostné mládí. V patnácti letech Jerome osiřel a živil se jako úředník na dráze, ochotnický herec a začínající spisovatel. To se však radikálně změnilo, když ve třiceti letech přinesl do redakce časopisu Home Chimes rukopis Tří mužů ve člunu. Časopisecký seriál se brzy proměnil v knihu, která se jen v Anglii do dnešních dnů dočkala stovky vydání a byla přeložena snad do všech světových jazyků. Zanedlouho se autor k postavám Jeroma, Harrise a George vrátil ve volném (a neméně úspěšném) pokračování Tři muži na toulkách.

 

Otakar Brousek starší (1924–2014)

Herce s vysoce kultivovaným hereckým projevem a nádherným podmanivým hlasem si pamatují celé generace diváků i posluchačů rozhlasových her a audioknih. V mládí hodně sportoval, hrál na housle a zajímal se o literaturu a divadlo. Ztvárnil více než 120 rolí klasického i současného divadelního repertoáru a za celoživotní mistrovství v činohře získal v roce 2004 cenu Thálie. Zahrál si přibližně ve 40 snímcích, například Andělská tvář, Můj brácha má prima bráchu či F. L. Věk. Daboval například George Cowleyho v britském seriálu Profesionálové nebo Albuse Brumbála ve filmové sérii Harry Potter. V roce 1996 získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Pro Tympanum načetl audioknihy Jistě, pane premiére 1 a 2 a Tři muži na toulkách.

 

Nezkrácená verze | 1 mp3 CD  | Celková délka 8 hodin

Nahrávka vznikla podle knihy Jeroma Klapky Jerome Tři muži na toulkách vydané nakladatelstvím XYZ roce 2008. | Z anglického originálu Three Men on the Bummel přeložila Jindřiška Kaplanová-Staňková. | Čte Otakar Brousek | Hudba Mario Buzzi | Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana vroce 2009. Remastering Tympanum, s. r. o. | Design obalu Gabriela Plítková | Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Vydalo Tympanum, s. r. o., v  červnu 2017.

Související tituly