Drasticky děsivý Dexter

Autor: Jeff Lindsay
Čte: Aleš Procházka
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 9 hod 36 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: září 2017

Drasticky děsivý Dexter

Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho své matce. I když je zábavný a má nádherně ironický smysl pro humor, jedna z jeho charakterových vad (má vražedné sklony) může působit dost odrazujícím dojmem. Ale v jádru je Dexter dokonalým gentlemanem a skutečnou oporou své sestře Deb, miamské policistce, a zajímá se jen o odklízení lidí, kteří si jeho zvláštní návštěvu skutečně zaslouží. Dexterův dokonale uspořádaný život je náhle narušen, když se v Miami objeví druhý, mnohem nápadnější sériový vrah. Má styl připomínající jeho vlastní. Přesto se Dex nemůže zbavit pocitu, že tajemný nový příchozí se nejen pohybuje na jeho území, ale obrací se přímo k němu... Svěží, překvapivý a brilantně napsaný román je jedním z nejoriginálnějších thrilerů současnosti.

 

Jeff Lindsay  (1952)

je umělecký pseudonym amerického spisovatele Jeffryho P. Freundlicha. Literární dráhu zahájil jako autor a spoluautor sci-fi novel, ale proslavil se řadou románů o sériovém vrahovi Dexteru Morganovi, který zabíjí jen zlé lidi. Na motivy Lindsayovy knižní série natočila televizní stanice Showtime osm řad seriálu Dexter, v němž titulní postavu ztvárnil Michael C. Hall. Dexterovy příběhy zpracoval autor rovněž pro komiksová vydání. Jeff Lindsay žije se svou ženou Hilary Hemingwayovou a třemi dcerami na jižní Floridě. Kromě psaní hostuje v show floridské televizní stanice PBS a je mistrem světa v karate.

 

Aleš Procházka (1963)

Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem,dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde sehrál desítky rolí, například Jakub v dramatu Jakub a jeho pán (M. Kundera), de Valmonta v Nebezpečných vztazích (Ch. Hampton). V sezoně 2008/2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z TV seriálů Bambinot a Ordinace v růžové zahradě. Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasu. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks.

 

Thriller | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD

Nahrávka vznikla podle knihy Jeffa Lindsaye Drasticky děsivý Dexter vydané nakladatelstvím BB art v roce 2010. Copyright © 2004 by Jeff Lindsay. Z anglického originálu Darkly Dreaming Dexter přeložil Zdeněk Hofmann. Translation © 2010 by Zdeněk Hofmann. Čte Aleš Procházka. Režie Luboš Koníř. Hudba Mario Buzzi. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v září 2017. Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1. www.tympanum.cz

 

Související tituly