Den trifidů

Autor: John Wyndham
Čte: Norbert Lichý
Stopáž: 1 mp3 CD | 6 h 15 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 2.11.17

Den trifidů

Audiokniha roku 2017 - Nejlepší interpret Norbert Lichý (1. místo)

Rej zelených meteoritů, který přiláká zraky mnoha lidí, je to poslední, co uvidí, než jsou stiženi slepotou. A pak na ně zaútočí trifidi, průmyslové rostliny, mutací proměněné v pohyblivá monstra... Rozhlasovou nahrávku z roku 2017 v režii Tomáše Soldána čte Norbert Lichý.

 

John Wyndham (1903–1969)

Dříve než se John Wyndham stal světově uznávaným spisovatelem, prožil si léta práce na farmě, neúspěšný pokus o studia práv i zaměstnání v reklamní agentuře. Počátkem 30. let publikoval v amerických vědecko-fantastických magazínech první povídky, převážně pod jménem John Beynon Harris. Skutečný úspěch však slavil až po druhé světové válce, a to právě románem Den trifidů, který byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků a byl i zfilmován. Spolu s dalšími romány a povídkami zajistil Johnu Wyndhamovi čestné místo po boku Raye Bradburyho a Arthura C. Clarka, a v jejich společnosti vstoupil mezi dnešní klasiky světové sci-fi literatury.

 

Norbert Lichý (1985)

Na divadelních prknech stanul poprvé už devíti letech. O deset let později působil v šumperském městském divadle, např. spolu s Miroslavem Etzlerem nebo Jiřím Dvořákem. V rozmezí let 1986–1987 působil v Divadle loutek v Ostravě a od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče. Za roli Mendela Singera ve hře Job od Josepha Rotha byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie. Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize – dokumenty, dabing. Angažmá v některém z pražských divadel jej neláká, je bytostně spjat s Ostravou, považuje se za patriota. Ostrava, dávající i beroucí, je jeho celoživotní láska. Tympanum vydává v jeho interpretaci audioknihu Den trifidů.

 

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celkový čas 6 hodin 15 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Johna Wyndhama Den trifidů vydané v překladu Jaroslava Kořána. / Copyright © John Wyndham Estate Trust, 1951. / Translation © Jaroslav Kořán. / Čte Norbert Lichý / Rozhlasová úprava Eva Lenartová / Hudba azvukový mistr Nikos Engonidis / Režie Tomáš Soldán / Mastering CD ADK Prague / Produkce Bohdana Pfannová / Design Marek Naglmüller / Vydalo vydavatelství Tympanum, s. r. o., ve spolupráci s Radioservisem, a.  s., v listopadu 2017. / www.tympanum.cz

Související tituly