Podivný případ se psem

Autor: Mark Haddon
Čte: Matouš Ruml
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 1 mp3 CD | 7 h 14 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 2.11.17

Podivný případ se psem

Audiokniha roku 2017 - Nejlepší audiokniha / jednohlasá četba

 

 

 Dětská audiokniha roku BYSTROUŠKA
 2018 - 1. místo v kategori 12 a více let

 

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele, a mimovolně vyřeší zdánlivě neřešitelnou krizi manželství svých rodičů. Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny.

 

Mark Haddon (1962)

studoval anglickou literaturu na Oxfordu. Je autorem více či méně humorných románů Podivný případ se psem nebo Problémové partie, z nichž první je určen především mladším a druhý zralejším čtenářům. Významným románem o problematických rodinných vztazích byl Červený dům. Za Podivný případ se psem, pojednávající o chlapci s Aspergerovým syndromem, dostal celou řadu literárních cen včetně Whitbread Award. Napsal i legrační prózu pro děti Spudveč! a vydal sbírku básní. Žije a učí v Oxfordu, je přísný vegetarián, a jak sám o sobě říká, je „zapřisáhlý ateista“.

 

Matouš Ruml (1985)

Vystudoval hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. 5 let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

 

Detektivní příběh Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka nahrávky 7 h 14 min

Nahrávka vznikla podle knihy Marka Haddona Podivný případ se psem vydané nakladatelstvím Argo vroce 2014. / Copyright © Mark Haddon, 2003 / Z anglického originálu The Curious Incident of the Dog in the Night-time, vydaného nakladatelstvím Jonathan Cape v Londýně roku 2003, přeložila Kateřina Novotná. Translation © Kateřina Novotná, 2003 / čte Matouš Ruml / hudba Dominik Svoboda / režie Alexandra Bauerová / střih a mastering Pavel Štěpánek / design obalu Gabriela Plítková / odpovědná redaktorka Karolina Srncová / Vydalo vydavatelství Tympanum, s. r. o., v listopadu 2017. / www.tympanum.cz

Související tituly