Umění vítězit

Autor: Phil Knight
Čte: Ladislav Frej
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 2 mp3 CD | 19 hod 40 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: listopad 2017

Umění vítězit

Jako mladý si Phil Knight, tenkrát čerstvý absolvent obchodní školy, od svého otcepůjčil padesát dolarů a založil firmu s jediným prostým cílem: dovážet z Japonska vysoce kvalitní, a přitom levnou běžeckou obuv. V prvním roce, 1963, prodával boty z kufru svého vozu a vydělal osm tisíc dolarů. V současnosti dosahuje každoroční obrat společnosti Nike třiceti miliard dolarů. V dnešní době start-upových projektů platí Knightova společnost za zlatý standard a její „fajfka“ je víc nežli jen pouhé logo. Je to symbol elegance a úspěchu, jedna z mála ikon, kterou okamžitě rozpoznáte i v nejvzdálenějších koutech světa. Ale sám Phil Knight, člověk, který za tímto úspěchem stojí, byl vždycky zahalen tajemstvím. Ve svých vzpomínkách, formulovaných na rovinu, s pokorou, zábavně a s nejedním překvapením, konečně sám vypráví svůj příběh.

 

Phil Knight (1938)

je zakladatelem společnosti Nike, Inc. A jedním z nejvýznamnějších představitelů mezinárodního obchodu. V letech 1964 až 2004 působil jako generální ředitel firmy a v současné době je předsedou správní rady. S manželkou Penny žije v Oregonu.

 

Ladislav Frej (1941)

Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008).

 

Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celkový čas 19 h 40 min

Nahrávka vznikla podle knihy Phila Knighta Umění vítězit vydané nakladatelstvím Euromedia Group, a. s. – Ikar v roce 2017. SHOE DOG Copyright © 2016 by Phil Knight. Originally published by Scribner, a Division of Simon & Schuster, Inc. All rights reserved. Z anglického originálu Shoe Dog, vydaného nakladatelstvím Simon & Schuster, Inc., v New Yorku v roce 2016, přeložila Wanda Dobrovská. Translation © 2017 by Wanda Dobrovská. Čte Ladislav Frej. Režie Dimitrij Dudík. Hudba Kryštof Marek. Zvuk Pavel Štěpánek. Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum audioknihy. Design obálky Jaya Micelli a Jonathan Bush. Logo použito se svolením firmy NIKE. Copyright © 2016 Simon & Schuster. Grafická úprava obalu pro CD Michaela Nussbergerová. Vydalo nakladatelství Ikar ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v říjnu 2017. | www.tympanum.cz

Související tituly