Pusinka

Autor: Sophie Hannah
Čte: Jan Kolařík, Eva Novotná
Režie: Ondřej Jirásek
Stopáž: 1 mp3 CD | 12 hod 39min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: únor 2018

Pusinka

Je to noční můra každé matky...

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě...

 

Sophie Hannah (1971)

Mezinárodní bestsellerová autorka psychothrillerů, publikovaných ve více než padesáti zemích, adaptovaných pro televizní zpracování a ověnčených mimo jiné britskou National Book Award za krimi roku. V žánru debutovala roku 2006 právě Pusinkou (Little Face), jíž se okamžitě prodalo více než 100 000 kusů a v níž se poprvé objevili detektivové Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. Píše rovněž poezii, za niž byla nominována na cenu T. S. Eliota. Doslova literární bombou se staly její příběhy Vraždy s monogramem a Zavřená truhla, v nichž po více než 40 letech vrátila na literární scénu legendárního belgického detektiva Hercula Poirota.

 

Eva Novotná (1976 v Kyjově)

Vystudovala JAMU obor činoherní herectví. V roce 2001 nastoupila do angažmá Mahenovy činohry, kde působila do roku 2011. V letech 2011–2013 byla střídavě na „volné noze“ a členkou Ha-Divadla v Brně. V roce 2013 se vrátila do ND Brno, kde je dodnes. Můžete ji vidět v inscenacích Králova řeč, Paní z moře, Teror nebo Vévodkyně a kuchařka. Dlouhodobě se věnuje práci v dabingu i v rozhlase. Na televizních obrazovkách jste ji mohli vidět v seriálech Gympl nebo Velmi křehké vztahy.

Jan Kolařík (1968)

Již při studiích na brněnské konzervatoři spolupracoval s divadlem Husa na provázku, jehož je dodnes členem. Vytvořil zde výrazné role v inscenacích Balada pro Banditu, Amadeus, Doktor Faust, Evangelium sv. Lukáše, Lásky jedné plavovlásky, Cirkus Havel, a dalších. Filmoví diváci jej znají z Bratrů Karamazových od režiséra Petra Zelenky. Kromě dabingu a divadla je také moderátorem na brněnském rádiu Krokodýl a často spolupracuje s rozhlasem.

 

Román | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 12 hodin 39 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Sophie Hannah Pusinka vydané nakladatelstvím Euromedia Group, a. s. – Ikar v roce 2015.  LITTLE FACE Copyright © 2006 by Sophie Hannah. All rights reserved. Z anglického originálu Little Face, vydaného nakladatelstvím Hodder & Stoughton v Londýně v roce 2006, přeložila Lucie Mikolajková. Translation © 2015 by Lucie Mikolajková. Hrají Eva Novotná a Jan Kolařík. Režie Ondřej Jirásek. Hudba Mario Buzzi. Zvuk, střih a mastering Matěj Korytář. Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum audioknihy. Design obálky Emil Křižka. Grafická úprava obalu pro CD Michaela Nussbergerová. Vydalonakladatelství Ikar ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v lednu 2018. | www.tympanum.cz

Související tituly